• Обновено
DC5V Влажни Реле Switch Модул Влажност Контролер Сензор

DC5V Влажни Реле Switch Модул Влажност Контролер Сензор

Rating 
DEN 346.56

Залиха
Во магацинот.


Мерење на влажноста на воздухот, влажност сензор, влажност откривање, со реле излез, директна моќ опрема за контрола
употреба на високо-квалитетна HR202 сензор на влажност;
на comparator излез директно се вози на реле, 220 V AC или друга опрема;
со potentiometer да се прилагоди на температурата на праг на детекција
сензор интерфејс може да се организира игла, со доведе сензор на влажност;
на коло големина : 50x26mm, дебелина 19mm, со четири 3мм одредување на топ дупки, лесно да го инсталирате
Функционална дијаграм конекцијата е кога реле не си го цица навремено ,publicend и нормално затворен терминал е вклучено, еквивалент на исклучување, без моќ за контрола на опрема не работат, кога реле вади во јавноста крајот и нормално отворен вртење, еквивалент прекинувачот е вклучено, уред има моќ да работат
Контакт нормално затворено коло конекција :
Функционална дијаграм конекцијата е кога реле не си го цица навремено јавноста страна и нормално затворен терминал е вклучено, еквивалент на прекинувачот е затворен, колото е вклучен, апаратот има моќ да работат, кога реле повлекува во, еквивалент на исклучување на уредот без електрична енергија не функционира

Основни карактеристики

Заштита На Функција:
Епоксидна
Големина:
Miniature
Контакт Оптоварување:
Ниска Моќност
Теорија:
Напон Реле

Најдобри понуди