• Обновено
CZH-7C 7W CZE-7C FM стерео PLL предавателот 1/4 бран GP антена Powersupply КОМПЛЕТ

CZH-7C 7W CZE-7C FM стерео PLL предавателот 1/4 бран GP антена Powersupply КОМПЛЕТ

Rating 
DEN 6192.00

Залиха
Во магацинот.


FMUSER FM 7w CZH-7 C стерео PLL предавателот емитува GP антена + Powersupply 88 MHz~108 MHz
Карактеристики :
Фаза Заклучување Јамка (PLL) Систем
Лесно да го изберете вашиот фреквенција LCD и копчиња
Freq опсег : 88 MHz~108 MHz
Моќност : од 1,5 w ИЛИ 7w
Бран или хармонично бранови :
Пакетот Вклучува :
1 X 7w FM предавателот
1 X 1/4 бран Антена со кабел
1 X Аудио кабел во
1 X 12 V DC адаптер
1 X Конверзија Socket
Не сакаш стерео FM предавателот на професионален квалитет? Знам u може да го направи тоа.
Оваа FM стерео радио, со користење на однапред модулација систем и Фаза Заклучување на Јамката за да се контролира стабилна фреквенција при преносот. Ново измислени ниско ниво на бучава системот се користи за да се намали нивото на бучава во текот на емитување време. Дигитални стерео систем се користи и за контрола на стерео поделба во одлична состојба.со висок здобијат со антена ,тоа може лесно емитува каде што сакате, дом , стан ,црква ,училиште , клуб, кампување , двор , жител на селото.Оваа Емитува Пакет е plug and Play дизајн, многу лесен за употреба , како што може да се види што може да се користи на инстант.така што навистина може да уживаат во стерео предавателот!
Answer : ___________________________ Note :
* Поврзување антена прво пред да се поврзете предавателот на DC понудата, во спротивно, испраќачот ќе биде изгорен.
* За да го поставите пренесува моќ, притисни на копчето надолу и задржете за тоа потоа поврзете DC снабдување во исто време. Кога LCD екранот почнува да се прикаже H или L, притиснете "+" или "-" копчето за да се префрлате помеѓу Ч и Л. "Ч" се залага за 7w, L залага за 1.5 W.
Колку далеку(долго) испраќачот маска?
Пренос спектар зависи од многу фактори. На точно растојание е врз основа на чувствителноста на примачот, антената на примачот, и на зграда и други пречки, кои се помеѓу предавателот и приемникот. И далечина ќе многу повеќе во село.
ПРИМЕР 5 W :
Имам САД клиент употреба 5 W fm предавателот со GP антената во својот роден град ,и тој тест со автомобил ,тоа покрива сса 10 километри(6.21 миле).
Јас тест на 5 W fm предавателот со GP антената во мојот роден град ,тоа покријат околу 2 км(1.24 миле).
Јас тест на 5 W fm предавателот со GP антената во Гуангжу град ,маска за само 300meter(984ft).

Основни карактеристики

Пакет:
Yes
Бренд Име:
fmuser
Број На Модел На:
7w
боја:
сребрена/црна
Моќност :
1.5 w ИЛИ 7w
Freq опсег:
76MHz~108MHz
Подесување Чекор :
100khz
Место на Потекло:
Кина (Копно)
is_customized:
Yes

Најдобри понуди