• Обновено
6L/M електрични дијафрагмата brushless мотор dc компресор 12v

6L/M електрични дијафрагмата brushless мотор dc компресор 12v

Rating 
DEN 1680.00

Залиха
Во магацинот.


мини brushless пумпа
*Спецификација на мини brushless пумпа Модел Големина на(mm) Напон (DC/V) Моќност (W)
Проток на воздух
(L/M) во Вакуум (kpa)
Притисок
(Kpa)
Тежина
(G)
ZWX512-503-2900
102.4*70*40
9 V,12 V ,24 V 3
6 -50 0 300
Забелешка :
Обично нашите пумпа има 3 вида на напон : 9 V,12 V и 24 V.
Кога ќе изберете пумпа, можете да кажете ми пумпа напонот што треба.
Инаку, јас ќе го избере една напон за вас.
* Карактеристики на мини brushless пумпа
1.Висока температура перформанси, добри конзистентност
2.Масло отпор и лесна инсталација
3.DC brushless мотор
4.Долг животен век, ниска топлина.
5.Тешки работи за 24 часа и Континуирано работење
6.Клучните делови се увезуваат
7.Може да се работи за долго часа
*Белешки на мини brushless пумпа
1.Не користите овој производ над ограничувањето утврдено во оваа спецификација.
2.Кога го користите brushless мотор, се забележи дека влезот моќ треба да биде постојан притисок и филтрирање.
3.Имајте на влезот и излезот на чиста и мазна , без цврсти честички.
4.Може да содржат мало количество на вода, не солидна туѓи објекти во пумпа тело.
5.Во влезот и излезот на не-чиста,ве молам, инсталирајте воздухот филтри.
6.Спецификација на производот е само за вашиот референца
7.Специфичните детали треба да се провери вистинскиот производи.
8.Производи треба да бидат направени во согласност со клиент ' s барање во дозволен опсег.
9.Не-професионалец не треба да ја размонтираат овој производ.
10.Долг животен век на собна температура средина.
11.Може да ги обезбеди голем број на сертификати во согласност со клиент ' s барања.
*Примена на мини brushless пумпа
1.Електронски производи,земјоделство,доработка,лесна индустрија производи
2.Аналитички-други инструменти
3.Хемиски и производство инженеринг
4.Разни помошни опрема
*Структурни дијаграм на мини brushless пумпа
*Сликата на компресор 12 V
*РАБОТИЛНИЦА
Пакување :
CTN/ЕЕЗ : 60 PCS
G. W. : 19.5 KG
ДИМЕНЗИЈА : 47 * 31 * 25 CM
Слика ' s за пакување :
Превозот
Меѓународни купувачот ве молиме имајте во предвид :
За меѓународни налози,ние не сме одговорни за меѓународни давачки или даноци.
Ако треба,ние ќе ги прогласи ниска цена и пишуваат како "ПОДАРОК" за да се избегне давачки или даноци.Ви благодариме!
Сите нарачки ќе испрати надвор што е можно поскоро по добиено вашето плаќање.
Бидејќи финалниот време на испорака зависи од различни земја обичаи и слично,ние не може да го контролираат точно време на испорака.
За пост воздух пошта, тоа ќе треба долго време.
Па кога ќе изберете пост воздух mail, ве молиме да забележите тоа.

Основни карактеристики

Напон:
12V, 24V, Other
моќност:
Електричен
Притисок:
Висок Притисок
Употреба:
Воздушна Пумпа
Теорија:
Вакуум Пумпа
Број На Модел На:
ZWX512-503-2900
Standard or Nonstandard:
Стандард
Структура:
Дијафрагмата Пумпа
Примена:
пумпа за воздух,издувниот воздух,вакуум пумпа
Гориво:
DC напојување
основните материјали:
Пластични,Хардвер,Гума
Карактеристично:
DC brushless
Сертификат:
ISO9001
Тип:
компресор 12v
боја:
Сива
is_customized:
Yes
Големина:
102.4*70*40mm

Најдобри понуди