• Обновено
24V dc 850ml/мин електрични дијафрагмата мини четка минијатурни пластични пумпа за вода

24V dc 850ml/мин електрични дијафрагмата мини четка минијатурни пластични пумпа за вода

Rating 
DEN 960.00

Залиха
Во магацинот.


електрична пумпа за вода инсталирате
*Спецификација на електрична пумпа за вода инсталирате
Модел
Големина
(mm)
Напон
(DC/V)
Моќност
(W)
Протокот на вода (L/M)
Вакуум
(Kpa)
Авто-priming висина (m)
Тежина
(g)
S324-303-3200
32.8*50*70
12 V или 24 V
4
0.85
30
2
140
* Карактеристики на електрична пумпа за вода инсталирате
1.Висока температура перформанси, добри конзистентност
2.Масло отпор и лесна инсталација
3.DC моторни четка
4.Долг животен век, ниска топлина.
5.Тешки работи за 24 часа и Континуирано работење
6.Клучните делови се увезуваат
7.Може да се работи за долго часа
*Белешки на електрична пумпа за вода инсталирате
1.Не користите овој производ над ограничувањето утврдено во оваа спецификација.
2.Кога го користите brushless мотор, се забележи дека влезот моќ треба да биде постојан притисок и филтрирање.
3.Имајте на влезот и излезот на чиста и мазна , без цврсти честички.
4.Може да содржат мало количество на вода, не солидна туѓи објекти во пумпа тело.
5.Во влезот и излезот на не-чиста,ве молам, инсталирајте воздухот филтри.
6.Спецификација на производот е само за вашиот референца
7.Специфичните детали треба да се провери вистинскиот производи.
8.Производи треба да бидат направени во согласност со клиент ' s барање во дозволен опсег.
9.Не-професионалец не треба да ја размонтираат овој производ.
10.Долг животен век на собна температура средина.
11.Може да ги обезбеди голем број на сертификати во согласност со клиент ' s барања.
*Примена на електрична пумпа за вода инсталирате
1.Електронски производи,земјоделство,доработка,лесна индустрија производи
2.Аналитички-други инструменти
3.Хемиски и производство инженеринг
4.Разни помошни опрема
*Структурни дијаграм на електрична пумпа за вода инсталирате
*Сликата на електрична пумпа за вода инсталирате
*РАБОТИЛНИЦА
Пакување :
CTN/ЕЕЗ : 75 PCS
G. W. : 12 КГ
ДИМЕНЗИЈА : 47 * 31 * 25 CM
Слика ' s за пакување :
Превозот
Меѓународни купувачот ве молиме имајте во предвид :
За меѓународни налози,ние не сме одговорни за меѓународни давачки или даноци.
Ако треба,ние ќе ги прогласи ниска цена и пишуваат како "ПОДАРОК" за да се избегне давачки или даноци.Ви благодариме!
Сите нарачки ќе испрати надвор што е можно поскоро по добиено вашето плаќање.
Бидејќи финалниот време на испорака зависи од различни земја обичаи и слично,ние не може да го контролираат точно време на испорака.
За пост воздух пошта, тоа ќе треба долго време.
Па кога ќе изберете пост воздух mail, ве молиме да забележите тоа.

Основни карактеристики

Напон:
12V, 24V
Употреба:
Вода
моќност:
Електричен
Притисок:
Висок Притисок
Теорија:
Вакуум Пумпа
Standard or Nonstandard:
Стандард
Број На Модел На:
S324-303-3200
Структура:
Дијафрагмата Пумпа
Примена:
пумпа за вода
Гориво:
DC напојување
боја:
Сива
Место на Потекло:
Guangdong, Кина (Копно)
Тип:
минијатурни пумпа за вода
основните материјали:
Пластични,Хардвер,Гума
Карактеристично:
DC четка
Сертификат:
ISO9001
is_customized:
Yes
Големина:
92*38*62mm

Најдобри понуди