• Обновено
DFD-50-02-X 50 L/H Дијафрагмата Пумпа

DFD-50-02-X 50 L/H Дијафрагмата Пумпа

Rating 
DEN 12000.00

Залиха
Во магацинот.


DFD-50-02-X 50 L/H Дијафрагмата Пумпа
Anticorrosive пластична обвивка
PTFE дијафрагмата
Заштита класа : IP55
Пумпа глава : PP, PVC, FTFE, SS316
Вшмукување и испорака вентили : со две топки секој еден
Рачна контрола на мозочен удар фреквенција од 10-100% , LED приказ на нормален фреквенција (во трчање или стоп).
Стојат напојување : 220vac, 50 Hz една фаза
Спецификација на DFD пумпа

Основни карактеристики

моќност:
Електричен
Употреба:
Вода
Број На Модел На:
DFD-50-02-X
Структура:
Дијафрагмата Пумпа
Притисок:
Висок Притисок
Standard or Nonstandard:
Стандард
Примена:
Премерување
Теорија:
Центрифугални Пумпи
Гориво:
Електричен
Модел:
DFD-50-02-X
Капацитет на проток:
50 L/H
Максимален Работен Притисок:
2bar
N/M:
160
Вшмукување висина на вода:
2meter
Нето тежина:
4kg
Потрошувачка На Енергија:
65W
Стандарден Напон:
220V 50 HZ
Материјал:
Инженеринг Пластика
перформанси:
отпорност на корозија

Најдобри понуди