• Обновено
Еден Дијафрагмата Пумпата за Циркулација на Мастило Пумпа 10L/мин Отпорни на Корозија Мали Воздух Дијафрагмата Пумпа

Еден Дијафрагмата Пумпата за Циркулација на Мастило Пумпа 10L/мин Отпорни на Корозија Мали Воздух Дијафрагмата Пумпа

Rating 
DEN 3744.00

Залиха
Во магацинот.


BML-5 Циркулира Еден начин не ' Рѓосувачки Челик Пневматски Дијафрагмата Пумпа за Печатење со Мастило / Масло / Течни Хемиски
Технички параметри : Max Проток 10 L/мин Завртка Тема BSPT Вшмукување Лифт 2m Течност Влезот Дијаметар 3/8" Лифт 4m Течност Празнење Отворот 3/8" Макс Dischatge Притисок 0.5 Mpa Воздух Врска 1/4" Граница на кашеста маса 2mm Боја Сребрена Снабдување Воздух Притисок Спектар 0.2-0.5 Mpa Модел BML-5 Тело Материјал Алуминиум Нето Тежина 1.8 kg Материјал на Дијафрагмата Cr, PTFE Бруто Тежина 3kg
Потекло Кина Ctn Димензија 6pc : 650*300*450 мм
Сите Модел Бр. и Податоци :
Карактеристики :
1. Експлозија-доказ, на безбедни, ефикасни, еколошки не-токсични
2. Отпорност на корозија, без пена, флексибилност, едноставна инсталација
3. Стабилна механички гас конверзија систем
4. Подобрување на протокот структура, мастило нема да caking
5. Компактен дизајн, може да услуга повеќе од 5 години
Употреба :
Се применува за подобрување на течност уред и снабдување. Широко се користи во печатење индустрија, electroplating работи, мастило сликарство, храна, производство, третман на отпадни води, морски рударство, електронски хемикалии, керамички изградба, гориво за ракување, автомобилската и градежништво.
Повеќе производи pls кликнете тука :
1. Ве молиме љубезно ја напушти валидна e-mail адреса и телефонски број за да ни се за понатамошен контакт навремено.
2. Ве молиме љубезно укажуваат на декларираната вредност за царинска ако се потврди цел,
ако не,ние ќе ги пријават истите со производот вредност.
За превозот :
1.Ние испорака на пакети во рок од 3~7 работни дена по уплатата примена.
2.Се изразат преку DHL,Fed Ex,ТНТ,EMS,UPS-от и Сингапур Пост.
Ако треба да брод од страна на вашиот начин,ве молиме контактирајте со нас. За плаќање : 1. Платите на Aliexpress Зачувам преку кредитна картичка . 2. Или друг рок на плаќање : Paypal, Western Union (ве Молиме љубезно ве молиме да контактирате со нас за да добиете сметка.)
За повратни информации : 1. Ако примите парцела ве молиме запомнете да го потврдите вашето прием за нас и напишете го вашиот коментар, тоа ќе биде високо ценета! 2. Бидејќи вашето мислење е многу важен за нашиот бизнис развој, ако сте задоволни со нашите производи и услуги, срдечно ве покануваме да ја напушти позитивни повратни информации до нас. Тоа само ве однесе 30 секунди. Вашиот повеќе позитивни повратни информации е високо ценет. 3. Ве молиме контактирајте со нас пред да замине никакви негативни или неутрални повратни информации до нас. Ние ќе ви обезбедиме нашата најдобра услуга со вас да ги реши сите проблеми.

Основни карактеристики

Број На Модел На:
BML-5
моќност:
пневматски
Употреба:
Воздушна Пумпа
Standard or Nonstandard:
Стандард
Структура:
Дијафрагмата Пумпа
Теорија:
Reciprocating Пумпа
Гориво:
пневматски
Примена:
Кружат мастило, лепак и други течни
Притисок:
0.2~0.5 MPa
Материјал:
Алуминиум
Материјал на Дијафрагмата:
PTFE
Калибар дијаметар влезот или излезот:
6.66 mm
gpm:
10
Цврсти честички граница:
2mm
Max. снабдување воздух притисок:
0.5 Mpa
Карактеристики:
Погодни за употреба во запаливи и експлозивни средина.
Користат За:
сите видови на циклусот на запаливи течни испорака систем.
Модел:
BML-5
Max. проток:
10L/мин

Најдобри понуди