• Обновено
POWGE 2 парчиња 16 заби GT2 синхрони Макара Понесе 5mm + 5Meters GT2 Отвори Појас ширина 6mm 2GT Мали backlash (16Teeth) 16T

POWGE 2 парчиња 16 заби GT2 синхрони Макара Понесе 5mm + 5Meters GT2 Отвори Појас ширина 6mm 2GT Мали backlash (16Teeth) 16T

Rating 
DEN 335.52

Залиха
Во магацинот.


2 парчиња x Алуминиум GT2 16 Заби Timimg Макара Понесе 5mm + 5 Метри GT2 отвори заврши Времето Појас Мали backlash Линеарно Движење за 3 D Печатач
( Ова 2 GT отвори Времето појас е 100% Висок квалитет )
GT2-6mm Отвори заврши Времето Појас Карактеристики :
Појас е гума, fiberglass засилен, 6mm широк, 2mm теренот. За 3 D апликации за Печатење, GT2 2mm појас системот функционира подобро од T5,T2.5.тоа дава подобар мазност и точноста на позиционирањето, што резултира во подобро печатење квалитет. GT2 времето појас систем особено погоден за линеарно движење и позиционирање апликации.
GT2 Отвори времето појас Спецификации & Цртање :
Тип : 2 GT-6mm
GT2 Теренот : 2mm
Појас за Висина : 1.38 mm
Забот Висина : 0.75 мм
Материјал : Гума Со Fiberglass Core
Ширина : 6mm
Облик : Отворена Времето појас
(Ова GT2 Отвори Tming Појас е 100% Висок Квалитет )
Предности на нашите производи, На следната слика е во споредба со другите продавачи на производи
1.Користејќи високо квалитетни n eoprene, високиот квалитет на стаклени влакна, и висок квалитет на најлон платно
2.Времето Појас Заб форма полни,нема дефект,Заб,крпа, линии, фирма сврзување на целината.
3.Времето појас Забната површина, без дупки,Повеќе мазна.Времето појас е исправен на двете страни,не се криви
16-GT2-6 BF Времето Макара Цртање и Спецификации :
Тип : 16-2 GT-6 BF Теренот : 2mm
Забите Број : 16 заби Надворешниот Дијаметар (OD) : 9.68 mm
Род : 5mm Страната : двоен Материјал : Алуминиум Легура Фиксен режим : 2* М4 Screwset Одговара за Појас Ширина : 6mm
Пакет Листата ги Вклучува, како Следи :
2 парчиња x 16 Заби GT2 Времето Макара Понесе 5mm (Одговара за NEMA 17).
4pcs x М4 setscrews
1pcs x Ален Копче
5meters x 2 GT Отвори Заврши Времето Појас Гума со Fiberglass core ( Ширина 6mm).
ако Ви Треба Други Големина на Макара,ве Молиме Contacter Со нас,
Нашата Фабрика Може да се прилагоди на сите Видови на Времето Појас Макара.
Висок Квалитет на производите . Сите производи се обработуваат на квалитетот за тестирање пред да се стави во акции .
Професионална поддршка . За вашиот пред-продажба прашања и по-продажба на проблемот, ние ви нудиме професионална укажуваат и решенија .
Кај превозот методи . ние нудиме варира превозот методи, можете да изберете една која ви одговара. Секоја парцела е транспортирана со следење на број .
Трговија на големо цена . Ние може да понудиме специјална цена за големо количество, ве Молиме контактирајте со нас .
Кориснички услуги . Ние може да се прилагоди на некои не-стандардни делови ако ви се нудат цртање. Контактирајте со нас за оваа услуга .
Сите предмети ќе биде предаден на светот. Ние ги испрати сите предмети имаат следење на број, може да се провери парцела статус во навремено
Сите предмети ќе биде предаден во рок од 1~2 работни дена (со исклучок на сабота, недела & Празник) по вашата исплата е примена и да се расчисти.

Основни карактеристики

Бренд Име:
POWGE
Материјал:
Легура
Број На Модел На:
5meters GT2 појас и 2 парчиња GT2 макара 16teeth Понесе 5mm
Тип:
времето макара
Picth:
2mm
Забите број:
16
Надворешниот Дијаметар (OD):
9.68 mm
создаден:
5mm
прирабница:
Двојно прирабница
завртка дупка:
2*M4
Материјал:
Макара е Отворите и отворете појас е Гума
Одговара за ширина на GT2 времето појас:
6mm
боја:
макара е сребрена и појас е црна
Количина:
5Meters GT2 отвори Појас + 2 парчиња 16 заби GT2 макара

Најдобри понуди