• Обновено
POWGE 20 заби GT2 Времето Макара Понесе 8мм 20-2GT-6 BF За ширина 6mm 2GT-6 Отвори Појас Мали backlash 3D Печатач 20Teeth 20T 50pcs

POWGE 20 заби GT2 Времето Макара Понесе 8мм 20-2GT-6 BF За ширина 6mm 2GT-6 Отвори Појас Мали backlash 3D Печатач 20Teeth 20T 50pcs

Rating 
DEN 2399.52

Залиха
Во магацинот.


50pcs Алуминиум 20 Заби GT2 Синхрони макара 20-2 GT-6 BF Понесе 8мм за Ширина 6mm GT2-6mm Времето Појас со Линеарно Движење мали backlash Точност на Позиционирање кои се користат во линеарна возење 3 D печатач
20 Заби GT2 Времето макара Карактеристики :
На GT2 макара со 20 заби или жлебови е еден од најдобрите избори за 3d печатач изградба. Во споредба со T2.5 или MXL времето макара, на GT2 макара заб профил е анти-backlash. Зошто? На заоблени забите на овој заб и спасување се ангажирани заедно подолго обезбедување на неспокојот транзиција помеѓу забите. 2 GT користи во линеарна се вози со Линеарно Движење Мали Backlash Прецизноста на Позиционирањето
20-GT2-6 BF Времето Макара Цртање и Спецификации :
Тип : 20-2 GT-6 BF Теренот : 2mm
Забите Број : 20 заби Надворешниот Дијаметар (OD) : 12.22 mm
Род : 8mm Страната : двоен Материјал : Алуминиум Легура Фиксен режим : 2* М4 Одговара за појас Ширина : 6mm Количина : 50 компјутери/пакет
Пакет Листата ги Вклучува, како Следи :
50pcs x 20 Заби GT2 Алуминиум Времето Макара Понесе 8мм
100pcs x М4 setscrews
1pcs x Ален Копче
ако Ви Треба Други Големина на Макара,ве Молиме Contacter Со нас,
Нашата Фабрика Може да се прилагоди на сите Видови на Времето Појас Макара.
Висок Квалитет на производите . Сите производи се обработуваат на квалитетот за тестирање пред да се стави во акции .
Професионална поддршка . За вашиот пред-продажба прашања и по-продажба на проблемот, ние ви нудиме професионална укажуваат и решенија .
Кај превозот методи . ние нудиме варира превозот методи, можете да изберете една која ви одговара. Секоја парцела е транспортирана со следење на број .
Трговија на големо цена . Ние може да понудиме специјална цена за големо количество, ве Молиме контактирајте со нас .
Кориснички услуги . Ние може да се прилагоди на некои не-стандардни делови ако ви се нудат цртање. Контактирајте со нас за оваа услуга .
Сите предмети ќе биде предаден на светот. Ние ги испрати сите предмети имаат следење на број, може да се провери парцела статус во навремено
Сите предмети ќе биде предаден во рок од 1~2 работни дена (со исклучок на сабота, недела & Празник) по вашата исплата е примена и да се расчисти.
Царина е обврска и одговорност на граѓанинот во вашата земја, така што купувачот треба да бидат одговорни за било каква вредност и сопствени должност направени.
Повеќето од предметите ќе бидат испратени од страна на Кина Пост / Хонгконг Пост / Сингапур Пост.Сите предмети ќе бидат испратени од страна на Кина, EMS, Fed Ex, UPS-от,DHL. Ако ви се потребни овие превозот метод, ве молиме контактирајте со нас.
Превозот време како ги следат маса ќе биде за вашиот референца.
Купувачите Информации : Ние се стремиме се потрудиме да ви обезбеди најсигурни, достапен начин на превозот услуга.

Основни карактеристики

Бренд Име:
POWGE
Материјал:
Легура
Број На Модел На:
50pcs GT2 макара 20teeth Понесе 8мм за width6mm
Тип:
времето макара
Picth:
2mm
Забите број:
20
Надворешниот Дијаметар (OD):
12.22 mm
создаден:
8мм
прирабница:
Двојно прирабница
завртка дупка:
2*M4
Материјал:
Макара е Алуминиум
Одговара за ширина на GT2 времето појас:
6mm
боја:
макара е сребро.
Количина:
50 компјутери/пакет

Најдобри понуди