• Обновено
POWGE 16 заби GT2 Времето Макара Понесе 5mm мали backlash за Гума GT2 Отвори појас ширина 6mm Прецизноста на Позиционирањето (16Teeth) 1pcs

POWGE 16 заби GT2 Времето Макара Понесе 5mm мали backlash за Гума GT2 Отвори појас ширина 6mm Прецизноста на Позиционирањето (16Teeth) 1pcs

Rating 
DEN 47.52

Залиха
Во магацинот.


1pcs Алуминиум 16 заби GT2 Времето макара Понесе 5mm 16-2 GT-6 BF за Ширина 6mm GT2 отвори Времето појас Линеарно Движење Мали backlash Прецизноста на Позиционирањето 3 D Печатач
16 Заби GT2 Времето макара Карактеристики :
На GT2 макара со 16 заби или жлебови е еден од најдобрите избори за 3d печатач изградба. Во споредба со T2.5 или MXL времето макара, на GT2 макара заб профил е анти-backlash. Зошто? На заоблени забите на овој заб и спасување се ангажирани заедно подолго обезбедување на неспокојот транзиција помеѓу забите.
16-GT2-6 BF Времето Макара Цртање и Спецификации :
Тип : 16-2 GT-6 BF Теренот : 2mm
Забите Број : 16 заби Надворешниот Дијаметар (OD) : 9.68 mm
Род : 5mm Страната : двоен Материјал : Алуминиум Легура Фиксен режим : 2* М4 Одговара за Појас Широк : 6mm Количина : 1 buc/пакет
Пакет Листата ги Вклучува, како Следи :
1pcs x 16 Заби GT2 Алуминиум Pulleys Понесе 5mm (Одговара за NEMA 17).
2 парчиња x М4 setscrews
1pcs x Ален Копче
ако Ви Треба Други Големина на Макара,ве Молиме Contacter Со нас,
Нашата Фабрика Може да се прилагоди на сите Видови на Времето Појас Макара.
Висок Квалитет на производите . Сите производи се обработуваат на квалитетот за тестирање пред да се стави во акции .
Професионална поддршка . За вашиот пред-продажба прашања и по-продажба на проблемот, ние ви нудиме професионална укажуваат и решенија .
Кај превозот методи . ние нудиме варира превозот методи, можете да изберете една која ви одговара. Секоја парцела е транспортирана со следење на број .
Трговија на големо цена . Ние може да понудиме специјална цена за големо количество, ве Молиме контактирајте со нас .
Кориснички услуги . Ние може да се прилагоди на некои не-стандардни делови ако ви се нудат цртање. Контактирајте со нас за оваа услуга .
Сите предмети ќе биде предаден на светот. Ние ги испрати сите предмети имаат следење на број, може да се провери парцела статус во навремено
Сите предмети ќе биде предаден во рок од 1~2 работни дена (со исклучок на сабота, недела & Празник) по вашата исплата е примена и да се расчисти.
Царина е обврска и одговорност на граѓанинот во вашата земја, така што купувачот треба да бидат одговорни за било каква вредност и сопствени должност направени.
Повеќето од предметите ќе бидат испратени од страна на Кина Пост / Хонгконг Пост / Сингапур Пост.Сите предмети ќе бидат испратени од страна на Кина, EMS, Fed Ex, UPS-от,DHL. Ако ви се потребни овие превозот метод, ве молиме контактирајте со нас.
Превозот време како ги следат маса ќе биде за вашиот референца.
Купувачите Информации : Ние се стремиме се потрудиме да ви обезбеди најсигурни, достапен начин на превозот услуга. Но, понекогаш меѓународни испорака е во голема мера зависи од курирска компанија и локалните обичаи/давачки.

Основни карактеристики

Бренд Име:
POWGE
Материјал:
Легура
Број На Модел На:
1pcs 16teeth GT2 макара понесе 5mm
Тип:
времето макара
Picth:
2mm
Забите број:
16
Надворешниот Дијаметар (OD):
9.68 mm
создаден:
5mm
прирабница:
Двојно прирабница
завртка дупка:
2*M4
Материјал:
Макара е Алуминиум
Одговара за ширина на GT2 времето појас:
6mm
боја:
макара е сребро.
Количина:
1pcs/пакет

Најдобри понуди