• Обновено
Луксузен Дизајн Солидна 14K 585 Бело Злато Природни Sapphire Свадба машки Прстени Ангажман Дијамантски Накит за Тато Подарок

Луксузен Дизајн Солидна 14K 585 Бело Злато Природни Sapphire Свадба машки Прстени Ангажман Дијамантски Накит за Тато Подарок

Rating 
DEN 30233.00
DEN 31824.00
-5 %

Залиха
Во магацинот.


14 Kt Бело Злато Дијамантски Прстен Sapphire
Tanzanite : 100% Природни
Карат Тежина : 1.05 кт
Намалување на : Овална 5x7mm
Јасност На : Многу Добро
Метал Тип : Цврсти 14 Kt Злато-Бела
Злато Тежина (грами) : 5.88 g
Стил : Дијамантски Прстен Sapphire
Прстен Големина : 8 (САД)
Услуги На Клиентите :
Ние нудиме широк спектар на услуги за секоја ставка. Ве молиме наведете вашите потреби по купување или крајот на аукција, а ние ќе ви испратиме обновено фактура.
1) Прстен Ре-size : ве молиме наведете било која големина помеѓу големината 5 до 9 . Доплата од $ 10 ќе бидат додадени.
2) Дизајн Измена : Сите полу-држачи може да се прилагоди за да одговара на една специфична големина/форма центар камен. Ве молам да ми испрати големината/обликот што го барате и ќе ни биде мило да ви даде понуда. Имајте предвид сите дизајн модификација ќе бара дополнителна недела за да се заврши.
3) Дијамант & Метал Надградба : Сите дијаманти кои се користат во прилагодувањата може да се надгради за да се целосно отсечени, VS/VVS јасност. Метал надградба на 18 K Бела/Жолта/Розово злато, исто така, е на располагање по барање. Ние исто така нудиме две-тон дизајн за повеќето settings. Ве молиме да се чувствуваат слободни да ме контактирате доколку сте заинтересирани за оваа услуга.
4) Дизајн Репродукција : Ако сакате дизајн кој моментално не е достапна во мојата продавница, јас ќе бидам среќен да работат со вас за да се репродуцира. Ние гарантираме за изработка ќе биде еднаков за сите предмети што ги видите во нашата продавница.
5) Монтажа Услуги : Ние нудиме бесплатна монтажа услуги за сите предмети купени во мојата продавница. Ве молиме контактирајте ме за да се организира безбеден транспорт на вашиот gem камен. Мојот jeweler има над 10 години искуство во справување со дијамант камења.
Превозот
Превозот на САД, CA, АУ, ЕВРОТО е бесплатно преку Експрес Пошта (ЕМС), и обично трае 5-7days од испраќање за да стигнат до повеќето дестинации.
Ако ви треба објектот порано, ние можеме да брод преку "ФЕДЕКС". Дополнителни превозот бесплатно ќе се применуваат.
Политика за НАПЛАТА
Ние нудиме 30 ден Парите Назад за сите производи што се продаваат. Ако не сте задоволни со вашиот објект за било која причина, ние ќе издаде целосна наплата минус цената на превозот објект за вас. Ние НЕ се наплаќа restocking такса! Сите следниве услови мора да бидат исполнети, со цел за да добие целосна наплата : Точка мора да биде во неговата оригинална состојба покажува никакви знаци на истрошеност, оштетување, или промена. Сите оригинални додатоци испраќаат мора да се врати. Во случај на дефекти најде, само фабрички дефекти се прифатени како причина да се вратат. Нема враќање е дадена ако дефект е предизвикан од злоупотреба на купувачи.

Основни карактеристики

Прстен Големина:
5, 5.25, 5.5, 5.75, 6, 6.25, 6.5, 6.75, 7, 7.25, 7.5, 7.75, 8, 8.25, 8.5, 8.75, 9, 9.25, 9.5, 9.75
Тип На Објект:
Прстени
Парична казна или Моден:
Парична казна
Бренд Име:
LANMI
Поставување Тип:
Prong поставување
Број На Модел На:
WU0312H
Обликотшема:
Ѕвезда
Метали Тип:
Бело Злато
Повод:
Свадба
Метал Печат:
14k
Стил:
Hyperbole
Пол:
Мажи
Прстени Тип:
Свадба Бендови
Главниот Камен:
Sapphire
CertificateType:
NGSTC
Страна Камен:
дијамант
Објектот:
Адвокатско Скапоцен Камен Прстени
Главниот Камен:
100% Природни Sapphire 1.05 кт
Главниот Камен Намали:
Овална 5x7mm
Злато Тежина:
5.88 g
Custom Ring Големина:
Може Да Се Resize
is_customized:
Yes
CertificateType:
Никој

Најдобри понуди