• Обновено
Дигитални Ниво 360 степени Спектар Агол Пронаоѓач Дух Ниво Исправена Inclinometer 4 x 90 степени со Магнети

Дигитални Ниво 360 степени Спектар Агол Пронаоѓач Дух Ниво Исправена Inclinometer 4 x 90 степени со Магнети

Rating 
DEN 1210.00
DEN 1512.00
-20 %

Залиха
Во магацинот.

Проверете за Повеќе Предмети Тука! КАРАКТЕРИСТИКИ : 0.1 ° Прецизност Секогаш исправени резултат 360 ° мерен опсег Data hold функција Апсолутни и релативни мерења конверзија 4 силна вградени магнети Автоматско исклучување Мерки прецизни inclines во степен или mm / m (до 100mm / m) Комплетен сет вклучува : 1 x Дигитален Inclinometer 2 x 1.5 V AAA батерија англиски јазик Прирачник за Корисникот СПЕЦИФИКАЦИИ : Резолуција : 0.1 ° Точност : 0.2 ° Опсег : 4 x 90 ° (0 ~ 360 °) Работат на струјата : Работа температура : 5 ~ 50 ° C Работа влажност : ≤85% RH Магнет : 4 вграден на основната плоча Моќност : 2 x 1.5 V AAA батерија Батеријата : > 2000 часа Големина 440 x 60 x 30мм Тежина : 321.2 g или 0.32 kg (excuding bateries) Димензија : 41.5 x x 5.0 2.0 cm (L x W x H)

Основни карактеристики

Бренд Име:
DANOPLUS
Број На Модел На:
G0182105-JY4
Тип:
Дигитални ниво со дигитални inclinometer
Резолуција:
0.1 степен
Точноста:
0.2 степен
Опсег:
4 x 90 степен (0~360 степени)
Работа Температура:
5~50 степен C
Работа влажност:
моќност:
2 x 1.5 V AAA батерија

Најдобри понуди