• Обновено
4PCS Проектор Светилка ЕТ-LAD520F со станбен за PT-DS20K PT-DW17K PT-SDW17KC PT-SDZ21KC PT-SDS20KC PT-DZ21K и ДР.

4PCS Проектор Светилка ЕТ-LAD520F со станбен за PT-DS20K PT-DW17K PT-SDW17KC PT-SDZ21KC PT-SDS20KC PT-DZ21K и ДР.

Rating 
DEN 105984.00
DEN 115200.00
-8 %

Залиха
Во магацинот.

4 PC Висок квалитет на Проектор Светилка ЕТ-LAD520 F со станбен за PT-SRS11 KC PT-SRZ12 KC PT-SDW17 K2 C PT-SDZ18 K2 C PT-SDS20 K2 C PT-SDZ21 K2 C PT-DS20 K PT-DW17 K PT-SDW17 KC PT-SDZ21 KC PT-SDS20 KC PT-DZ21 K и ДР.
Основни Информации.
Објектот ЕТ-LAD520 F Светилка 432 W Фитинг за PT-DS20 K PT-DW17 K PT-SDW17 KC PT-SDZ21 KC PT-SDS20 KC PT-DZ21 K и ДР. Животниот век 2000-3000hours Гаранција 120days, ако светилка не работат добро во текот на времето, можете да го промените нова. Испорака во Рок од 2 Недела s откако плаќање Попуст
Цел > 50 парчиња , контактирајте со нас
Повеќе слики
Ние можеме да снабдување :
Оригиналниот светилка модул(НП/OLM)
Оригиналниот светилка со домување(OWH/GLM/OEM)
Оригиналниот голи светилка(ОБ/OOB)
Компатибилен светилка со домување(CWH/ML/СМ)
Компатибилен голи светилка(CB)
Имаме светилки на сите следниве видови на проектори :
Зошто да се купи од нас :
1. Професионална Соработка Тим. Нашиот продажен тим ќе ви одговорат искрено за податоци на светилки и нудат добра вредност,која вреди за парите.
2. 180-ден Гаранција. Со цел да го докажеме нашиот квалитет светилки, ние може да ви понуди 180-ден гаранција од денот на превозот фактура,која може да направи вашата уживаат во животот слободно.
3. Изобилство од Акции ни овозможи да се организира shippment брзо, обично светилки нареди може да се превезува на истиот ден.
4. Сигурен Corporation. Ние сме биле во проектор светилки за 10 години. Ние сме секогаш тука да ве поддржиме, ако било кој проблем се случиле.
Како и кога да се замени со проектор светилка :
Тоа можеби е време да ја замените вашата проектор светилка. Проектор светилки слабо како тие возраст. Некои проектори ви овозможи да се провери бројот на часови вашата светилка се користи преку вграден во менито систем. Обично за неколку часа пред очекуваниот светилка живот е готов, а пораката ќе се прикаже на вашиот лцд проектор сијалица екран.
Ние ви препорачуваме да се консултирате со вашиот кориснички прирачник за да се утврди точната инструкции за вашите специфични модел. Во повеќето случаи, замена само вклучува fewsteps вклучувајќи ги следниве :
Исклучување на машината и да се овозможи светилка да се излади целосно
Отстранете го поклопецот
Unscrew светилка домување единица
Отстранување на стари светилка
Завртка во нови светилка и да ја замени станбена единица и да го покрие. Најважната работа е да се запамети е дека никогаш не треба да се допре светилка или домување directlywith вашите прсти.
Совети за продолжување на животот на проектор и светилка :
Постојат голем број на чекори што може да ги преземе за да го продолжи животот на вашиот лцд проектор сијалица. Прво на сите, да им овозможи на проекторот да се излади целосно по секоја употреба пред да се пресели или пакување во сметководствената случај.

Основни карактеристики

Број На Модел На:
ЕТ-LAD520F
светилка:
Висок притисок Жива Светилка
Гаранција:
120 дена
Примена:
Бизнис, Едукација,дома
фитинг за :
ПТ-DS20K PT-DW17K PT-SDW17KC PT-SDZ21KC PT-SDS20KC PT-DZ21K ЕКТ
Број На Модел На:
ЕТ-LAD520F
Просечен Живот:
>2500 часа
Wattage:
432W
Напон:
66-220V
Преносни:
Yes
Име:
Snlamp

Најдобри понуди