• Обновено
Замена на Проектор Светилка TLPLF6 за TOSHIBA TLP-680U / TLP-681 / TLP-681E / TLP-681J / TLP-681U / TLP-LF6 ИТН

Замена на Проектор Светилка TLPLF6 за TOSHIBA TLP-680U / TLP-681 / TLP-681E / TLP-681J / TLP-681U / TLP-LF6 ИТН

Rating 
DEN 2052.00
DEN 2160.00
-5 %

Залиха
Во магацинот.


Замена на Проектор Светилка TLPLF6 за TOSHIBA TLP-680 U / TLP-681 / TLP-681 E / TLP-681 J / TLP-681 U / TLP-LF6 ИТН
1)Дел број : TLPLF6
2)број на Моделот : За TOSHIBA TLP-470 EF / TLP-470 UF / TLP-471 EF / TLP-471 UF / TLP-670 EF / TLP-670 UF / TLP-671 EF / TLP-671 UF / TLP-680 / TLP-680 E / TLP-680 J / TLP-680 U / TLP-681 / TLP-681 E / TLP-681 J / TLP-681 U / TLP-LF6
3)Светилка тип : Замена Голи Светилка со Генерички Домување
4)го Оценувате моќност : 150 W
5) Lamplife : 2000 часа
6)За Апликација : Бизнис, Едукација, Дома
7)Гаранција : 5 месеци
Пакување
1 светилки во 1 Кутија со Бисер Пена. 12/24/36 кутии во 1 картон.
Превозот
Експрес Курир
Работни Дена
Забелешка
e Packet
5-15 дена
Бесплатен превозот во САД
DHL,FEDEX,UPS-ОТ
4-8 дена
Предлагам купувачот да изберат дали ќе се итни
EMS
7-15 дена
Најдобар начин за руската Федерација
HK Пост Воздух Mail
15-45 дена
Тоа е бавен, Кога не се итни, можете да изберете.
Напомена :
1.Превозот цена не ги вклучува купувачот увоз даночни или други давачки.
2. На следење на број, ќе бидат доставени до купувачот на интернет во време.
3. Купувачот треба да се провери пакување кога packege пристигнат.
Најчесто поставувани ПРАШАЊА
1.Гарантен Рок :
Размена - Купувачот испрати светилка/светилки назад кон нас или да магацин во АМЕРИКА.Превозот на товар го носат од страна на купувачот
Нови светилка/светилки ќе треба да се купувачот Превозот на товар го носат од нас.
Наплата - Купувачот испрати светилка/светилки назад кон нас или да магацин во АМЕРИКА.Превозот на товар го носат од страна на купувачот.
Плаќањето ќе враќање на парите на купувачот.
Гаранцијата не опфаќа нормално оштетувања или дефекти предизвикани од несоодветна инсталација или употреба на производот во било начин, освен што се наменети и наведени од страна на производителот .
2. Различни од Оригиналната Светилка vs Компатибилен Светилка
Стандард светилка живот за оригинални светилка е 2000hours,компатибилни(алтернативни) светилка ќе биде 300hours пократки од оригиналот. Некој вид на светилки може да достигне до 3000hours дури и повеќе како wattage е помал.
3.За промет на Големо Купување,ве молиме контактирајте со нас онлајн.
Компанијата Информации
Гуангжу Inmoul Електронски Technology Co., Ltd
Се снабдуваат лампи за лцд Проектор/ТВ-лцд Проектор за 7 Години.Светилки за Epson/ОСТРИ/ Hitachi/NEC/Ben Q/Sony/Sanyo/Panasonic/Viewsonic/Мицубиши.итн. Светилки avialable во Компатибилни и Оригинални,Гола Сијалица или Светилка со Домување.Светилки ние снабдување може совршено се вклопуваат за DLP, LCOS и LCD проектори.Сега,имаме нашата фабрика,обезбедуваат солидна производи со ефективни цени.Ние направивме world wide пазарот,и се повеќе famour во оваа индустрија.Како што се ФОКУСИРА & ПРОФЕСИОНАЛЕН.
Inmoul Компатибилен Проектор Светилка
1.Светилка Режач/Фитил
Постојат многу нивоа на квалитет на светилки режач/фитили.

Основни карактеристики

Број На Модел На:
TLP-680U / TLP-681 / TLP-681E
Бренд Име:
Inmoul
Напон:
85-265V
Примена:
Комерцијални
сертификација:
CCC
Карактеристики:
Светилка со Домување

Најдобри понуди