• Обновено
Висок квалитет DLP Проектор Замена Светилки Сијалица За BENQ MP610/MP610-B5A/MP620P/W100 /CP220/CP220C/MP625/MP720P/MP725Pseries

Висок квалитет DLP Проектор Замена Светилки Сијалица За BENQ MP610/MP610-B5A/MP620P/W100 /CP220/CP220C/MP625/MP720P/MP725Pseries

Rating 
DEN 3168.00

Залиха
Во магацинот.


Внимание : ве молиме бидете сигурни дека вашиот модел е во нашите компатибилен листата пред да конкурираат на овој објект.
Ние не прифаќаме никакви пари назад поради погрешното наддавање. Ако имате било какви прашања, ве молиме контактирајте со нас пред наддавање,
Ние ќе ви обезбеди професионална техничка поддршка.
Светилки Детали :
100% нови светилка
Тип : Проектор оригинални Гола сијалица
Дел Број : 5 J.J1 S01.001
Компатибилен со :
BENQ MP610/MP610-B5 A/MP620 P/W100 /CP220/CP220 C/MP625/MP720 P/MP725 P
Wattage : 200/150
Замена на проектор сијалица животен век : 2000-3000 Часа.
Лесно да се инсталира.
Квалитетот може да се гарантира и цената е конкурентна.
Квалитет Гаранција : 180 денови по породувањето
Пакетот вклучува :
1 x Проектор Гола Сијалица (Пакување Детали : Стандарден пакет со мали картон за секое парче)
Како да се Замени со Проектор Светилка
Ние ви препорачуваме да се консултирате со вашиот кориснички прирачник за да се утврди точната инструкции за вашите специфични модел. Во повеќето случаи, замена само вклучува неколку чекори, вклучувајќи ги следниве :
• Исклучување на машината и да се овозможи светилка да се излади целосно
• Отстранете го поклопецот
• Unscrew светилка домување единица
• Отстранување на стари светилка
• Завртка во нови светилка и да ја замени станбена единица и да го покрие. Најважната работа е да се запамети е дека никогаш не треба да се допре светилка или домување директно со вашите прсти
превозот
1, Светилки ќе биде испорачуван регистрирани пост, како што се EMS, Fedex,DHL,UPS-от итн. (во зависност од секоја земја),
2,купувачот може да го пратите на превозот статус на линија;
3, Сите наши предмети ќе бидат брод на купувачот регистрирана адреса освен ако купувачот ја напушти забелешка се однесува на нова адреса, кога завршувањето на плаќање; ве молиме да ја потврдите вашата адреса пред да конкурираат на нашиот објект

Основни карактеристики

Бренд Име:
CN-KESI
Број На Модел На:
5J.J1S01.001

Најдобри понуди