• Обновено
DZ47LE 3P+N 100A D тип 400V~ 50HZ/60HZ Остаток на тековното Коло прекинувач со текот тековната и Истекување заштита RCBO

DZ47LE 3P+N 100A D тип 400V~ 50HZ/60HZ Остаток на тековното Коло прекинувач со текот тековната и Истекување заштита RCBO

Rating 
DEN 713.76

Залиха
Во магацинот.


НОВИ PPRODUCT
Ве молиме, истакна постојат Кинески на circiut прекинувач!!!!!
Овој линк го само за 3 P+N 100 A D тип.
Остаток на тековниот тип : AC тип
1.Примена
DZ47 LE-100 C45 LE-100 Серија земјата истекување коло прекинато е применлив на линија на AC50 HZ или 60 HZ, Отценети напон до 415 V и номинална струја до 100 A. Тоа е заштита функција на земјата истекување, преоптоварување, во текот-напон, под напон и краток спој. Кога човек добива електричен шок или пожар тековната од електрична мрежа надминува наведена вредност, прекинувач можете брзо да го исклучите погрешни напојување за да се осигура безбедноста на лицата и електричен апарат. Тоа е главно се користи во градење на осветлување и дистрибутивниот систем.
Производот во согласност со стандардот на IEC61009.
2. Спецификации
Номинална Школка големината на рамката номинална Номинална Номинална кршење Оценет остаток Оценет остаток Оценет остаток Ослободување напон(V) тековна Inm(А) Пол Неутрални Во тековната(A) капацитет да управува струја Во ма не-оперативни струја Во ма работното време(S) карактер Кршење капацитет COS 230 100 1 +N 80 A, 100 A 10000 0.5 100m A 50m A D 230 100 2 10000 0.5 100m A 50m A D 415 100 3 10000 0.5 100m A 50m A D 230/415 100 3 +N 10000 0.5 100m A 50m A D 230/415 100 4 10000 0.5 100m A 50m A D

Основни карактеристики

is_customized:
Yes
Тип:
Остаток На Тековната
Број На Модел На:
DZ47LE
Бренд Име:
TOMZN
Полјаците Број:
3P+N
Стандард:
IEC619009 GB6829
Номинална Напон:
400V~
Номинална Струја:
100A
Монтажа:
35mm din железнички
Кршење Капацитет:
10KA
Charcteristic Крива:
DType

Најдобри понуди