• Обновено
30-80C целзиусови степени Степен Прилагодлива Температура Контролер Capillary Термостат

30-80C целзиусови степени Степен Прилагодлива Температура Контролер Capillary Термостат

Rating 
DEN 412.32

Залиха
Во магацинот.

Име на производ Температура Capillary Термостат Материјал Пластика, Смола, Метал Контрола Temerature 30-80°C Оценка 16(3)250 V 50/60 Hz, 10(1.8)НА 400 V AC Поврзете Метод две pin се поврзете на власт електро коло Knob Боја Црна Сонда Пречник од 6mm / 0.23" Сонда Должина 100mm / 4" Capillary Должина(Прибл.) 69cm / 27" Pin Големина 9 x 6.5 mm / 0.35" x 0.25" (L * W) База Димензија 43 x 34 x 23mm / 1.7" x 1.3" x 0.9" (L * W * H) Вкупно Димензија 68 x 58mm / 2.6" x 2.3" (Max.D * H)

Основни карактеристики

Тип На Објект:
Прекинувачи
Тип На Прекинувач:
Температурата Се Префрлите

Најдобри понуди