• Обновено
Ac да Dc 12V 5A 60W Led Трансформатор Switch Mode Power Supply за Led лента со CE, ROHS

Ac да Dc 12V 5A 60W Led Трансформатор Switch Mode Power Supply за Led лента со CE, ROHS

Rating 
DEN 423.36

Залиха
Во магацинот.


Fetures
1.Висока ефикасност, долг живот и високо reliabili
2.Ниска dc бран, висока ефикасност
3.ниска операција температура & долго перформанси живот
4.влезен напон погоден за светот
5.Одлична изолација сопственост, висока dielectric сила
6.100% полно работно оптоварување тест на горење
7.2 години гаранција
Технички Параметри
Модел
S-60-12
На ТЕКСТ
AC влезен напон спектар(V)
AC 85 V-265 V
Текст струја(A)
2А/115 VAC 1А/230 VAC
Фреквенција (Hz)
47 Hz-63 Hz
Ефикасност
76%(230 VACFull Оптоварување)
Inrush струја(A)
ладно започнете 20 A/115 V AC 40 A/230 VAC
Истекување струја(м-р)
излез
Излезен Напон(V)
+12 VDC
Напонот Пропис
10.8 V-13.2 V
Излезна Струја(A)
5 A
Сегашниот Опсег (А)
0-5 A
Номинална Моќност(W)
60 W
Почетно време, задржете-up време(ms)
300ms/230 VAC 800ms,/115 VAC на полно оптоварување
Подемот време(ms)
50ms на Полно Оптоварување
Бран/Бучава(МВП-p)
120m Vp-p
Животна средина
работна Температура (°C)
-10 centidegree до+60 centidegree
Складирање Температура(°C)
-20 centidegree to+85 centidegree
Влажност
20% to90%RH не кондензирање
Заштита
Во текот напон Заштита
>115%-135% Номинална излезниот напон
Во текот вчитај Заштита
>105%-150% Авто обнова
Краток спој Заштита
Latched
Други
Големина L*W*H(mm)
110*78*35
Тежина
185g
Производот Се Покаже

Основни карактеристики

Излез Тип На:
Еден
is_customized:
Yes
Излезна Струја:
5A
Излезниот Напон:
12v
Фрекфенција:
50/60Hz
Број На Модел На:
S-60-12
Излезна Моќност:
60W
Влезен Напон:
85~265v
Школка Материјал:
Метал случај / Алуминиум база
боја:
Сребро.
сертификација:
CE, ROHS
Примена:
LED
Ладење:
Природни
Пакување:
Белата кутија
Производ големина:
110*78*35 мм
Ефикасност:
90%

Најдобри понуди