• Обновено
(Д-р-100-12) 12v 8.3 на din железнички напојување 100w 12V DIN Железнички напојување за led светло бесплатен превозот

(Д-р-100-12) 12v 8.3 на din железнички напојување 100w 12V DIN Железнички напојување за led светло бесплатен превозот

Rating 
DEN 1737.00
DEN 1828.32
-5 %

Залиха
Во магацинот.

(Д-р-100-12) 12v 8.3 на din железнички напојување 100w 12 V DIN Железнички напојување за led светло бесплатен превозот
Карактеристики :
Висока ефикасност, висока сигурност и ниски трошоци
Вклучете влезниот напон спектар избор
100% полно оптоварување и машина тест
Заштита карактеристики : краток спој/преоптоварување
Воздух за ладење
Specificate :
Големина : 55.5 ×125×100mm
ВОЛТ : 100 W
излезен напон : 12v
Производи покаже
Параметар
Модел
Д-р-100-12
Д-р-100-24
Д-р-100-48
излез
DC напон
12 V
24 V
48 V
Напон толеранција
±2%
±1%
±1%
Номинална струја
8.3 На
4.2 A
2 A
Сегашниот опсег
0~8.3 На
0~5 A
0~2.5
Номинална моќност
100 W
100 W
100 W
Бран&бучава
100mvp-p
120mvp-p
150mvp-p
DCvoltage ADJ.опсег
-9%~+10%
±10%
±10%
на текст
Напон спектар
90~264 VAC,127~373 VDC
фреквенција
47~63 HZ
AC струја
3.3 A/110 VAC,2 A/220 VAC
ефикасност
82%
84%
85%
Inrush тековната
Ладно започнете тековната 25 A/110 VAC,45 A/220 VAC
Струја на истекување
заштита
Во текот вчитај
Номинална излезна power105%~150% започне во текот вчитај заштита
заштита тип : hiccup режим,авто-обнова по грешка состојба е отстранета
во текот напон
15.6~V 17.8
30.6~V 33.2
54.8~V 56.6
заштита тип : отсечени излезниот напон,диоди менгеме
животна средина
Работа темп,влажност
-20°C~+60°C,20%~90%RH
Storagetemp,влажност
-40°C~+85°C,10%~95%RH не-кондензирање
Го издржат вибрации
10~500 HZ,2 G 10min/1cycle,период за 60 минути,секоја оски
безбедност
Го издржат напонот
I/P-О/П : 3 KVAC I/P-FG : 1.5 KVAC O/P-FG : 0.5 KVAC
Изолирани отпор
I/P-О/P,I/P-FG,O/P-FG : 100 ohms/500 VDC
Fitstandard
Безбедност стандард
Одговара UL1012
EMC стандард
во согласност со EN55022,CLASSA
други
Димензија
55.5*125.2*100mm (L*W*H)
Тежина/пакување
За 0,7 кг/24pcs/KG 16.8
забелешка
1. Сите параметри НЕ се посебно споменати се мери во 230 VAC текст, отценети оптоварување и 25°C на собна температура.
2. Бран & бучава се мери во 20 MHz на проток со користење на 12" извртени пар-жица прекинат со 0.1 uf & 47uf паралелно capacitor.
3. Толеранција : вклучува поставување на толеранција, линија регулација и регулација на оптоварување.
Почитувани Купувачи, ве молиме љубезно ве молиме да го прочитате следното : ви благодариме за вашето време.

Основни карактеристики

Излез Тип На:
Еден
Излезна Моќност:
101 - 200W
is_customized:
Yes
Бренд Име:
CHUX
Излезна Струја:
8.3 На
Излезниот Напон:
12v
Фрекфенција:
47~63Hz
Број На Модел На:
DR100W-12V
Влезен Напон:
Универзални AC влез
ОЕМ:
Yes
Гаранција:
2years
Излез:
12v
волт:
100W
тековната:
8.3 На
Големина:
65.5*125*100mm
DC прилагодите:
10%

Најдобри понуди