• Обновено
CE фабрика директна продажба ниска цена за висок квалитет 15w 15v 1а din железнички напојување користени во храна систем направени во кина

CE фабрика директна продажба ниска цена за висок квалитет 15w 15v 1а din железнички напојување користени во храна систем направени во кина

Rating 
DEN 543.84

Залиха
Во магацинот.


CE фабрика директна продажба ниска цена за висок квалитет 15w 15v 1а din железнички напојување користени во храна систем направени во кина
15 W Единствен Излез Индустриски DIN Железнички Напојување д-р-15 серија
Карактеристики :
Универзални AC влез/ целосен опсег
Заштита : Краток спој/ Текот вчитај/ Над напон
Ладење страна на слободен воздух конвекција
Може да се инсталира на DIN железнички Т-35/7.5 или 15
Изолација класа 2
LED индикатор за напојување на
100% полно оптоварување горат-во тест
1 година гаранција
СПЕЦИФИКАЦИИ
ИЗЛЕЗ
Модел
Д-р-15-5
DR15-12
Д-р-15-15
Д-р-15-24
DC Напон
5 V
12 V
15 V
24 V
Номинална Струја
2.4 На
1.25 На

0.63 На
Сегашниот Опсег
0-2.4
0-1 носители.25
0-1 A
0-0.63 A
Номинална Моќност
12 W
15 W
15 W
15.2 W
Бран & Бучава
80m Vp-p
120m Vp-p
120m Vp-p
150m Vp-p
Напон Спектар Adj.
-5%,+10%
±10%
±10%
±10%
Напон Толеранција
±2%
±1%
±1%
±1%
Подесување, Пораст, Држи Време
1000ms, 50ms/230 VAC 1000ms, 50ms/115 VAC на полно оптоварување 70ms/230 VAC 16ms/115 VAC на полно оптоварување
На ТЕКСТ
Напон Спектар
85 ~ 264 VAC 120 ~ 370 VDC
AC Струја
0.88 A/115 VAC 0.48 A/230 VAC
Ефикасност
74%
84%
83.5%
85%
Inrush Тековната
ЛАДНО ЗАПОЧНЕТЕ 35 A/115 VAC 65 A/230 VAC
ЗАШТИТА
Во Текот Вчитај
105%~160%
Заштита тип : Постојана тековната ограничување, обновува автоматски по грешка состојба е отстранета
Во Текот Напон
115%~135%
Заштита тип : Затвори o/p напон, ре-енергија за да закрепне
Животна СРЕДИНА
Работа Темп., Влажност
-10~+60deg; 20%~90%RH
Складирање Темп., Влажност
-40~+85deg; 10%~95%RH
Темп. Коефициент
±0.03%/сте(0~50deg)
Вибрации
10~500 Hz, 2 G 10min./1cycle, период за 60ми, секој по X, Y, Z оските
БЕЗБЕДНОСТ
Го Издржат Напонот
I/P-О/П : 3 KVAC
Отпорност На Изолација
I/P-О/П : 100 Ohms / 500 VDC
СТАНДАРД
Безбедност Стандард
Дизајн однесуваат на UL60950-1,TUV EN60950-1,EN50178
EMC Стандард
Дизајн однесуваат на EN55011,EN55022,EN61000-3-2,-3,EN61000-4-2,3,4,5,6,8,11,ENV50204,EN55024,EN61000-6-2,EN61204-3
ДРУГИ
Димензија
25*93*56mm(L*W*H)
Тежина
0.15 Kg
Пакување
140pcs/картон
ЗАБЕЛЕШКА
1. Сите параметри НЕ се посебно споменати се мери во 230 VAC текст, отценети оптоварување и 25deg на собна температура.
2. Бран & бучава се мери во 20 MHz на проток со користење на 12" извртени пар-жица прекинат со 0.1 μ & 47μ паралелно capacitor.
3. Толеранција : вклучува поставување на толеранција, линија регулација и регулација на оптоварување.
4. Снабдувањето со електрична енергија се смета за компонента која ќе биде инсталиран во конечен опрема. Конечниот опрема мора да се ре-потврди дека се уште ги исполнува EMC директиви.

Основни карактеристики

Излезна Моќност:
1 - 50W
Излез Тип На:
Еден
Фрекфенција:
50Hz/60Hz
is_customized:
Yes
Број На Модел На:
Д-р-15-15
боја:
бела 15w 15v din железнички напојување
MOQ:
1 компјутер 15w 15v din железнички напојување
Гаранција:
2 години 15w 15v din железнички напојување
ОЕМ:
прифатете
сертификација:
CE CCC RoHS ISO9001
димензија:
25*93*56mm
Тип:
din железнички напојување
Излезна Струја:
1A
Излезниот Напон:
15v

Најдобри понуди