• Обновено
UNIKEA . . Галакси Нова 3D Постелнина Поставува памук Универзумот Вселената 4/3pcs Прекривки покрие чаршаф продаде pillowcase Близнак Кралицата XK001

UNIKEA . . Галакси Нова 3D Постелнина Поставува памук Универзумот Вселената 4/3pcs Прекривки покрие чаршаф продаде pillowcase Близнак Кралицата XK001

Rating 
DEN 1188.00
DEN 1522.56
-22 %

Залиха
Во магацинот.


Карактеристики :
100% Сосема Нов и висок квалитет. 210 нишка се избројат, 50% памук/50% полиестер микрофибер Увезени Трајни лесни ткаенини за врвен комфор во Домот боја и печатење на образец дизајн, добар избор за давање на вашата спална соба и свеж изглед Карактеристики кавга слободен скриен патент затворање, лесно да ја добиете вашата утешителот во и надвор од оваа покрие Сет вклучува еден (1) прекривки маска, една/ДВЕ (1/2) појавување на перница шарлатан,Еден Рамен лист Забелешка : Утешителот се продава одделно, не во овој сет Погодност
Прекривки Поклопецот е дизајниран како отстранлив капак ( карактеристики скриено копче или патент затворање ) за вашиот утешителот( понекогаш се нарекува Прекривки ), аналогно на перница случај и перница.
Можете да го користите вашиот утешителот без горниот кревет лист ( рамен лист), како прекривки поклопецот лесно може да се отстрани и да се мие толку често како на дното на состојба, тогаш не треба да се чисти вашиот утешителот( или прекривки), кој може да се доживее и тешко да се исчисти.
Удобност
Прекривки Поклопецот доаѓаат во различни мешавини на материјали и ткае, тоа не е важно ако сакате памук, полиестер или микрофибер, вие сте веројатно да се најде прекривки ги покрие во ткаенина која ќе се чувствувате одлично за вас.
Стилски
Еден од лесно и повеќето удобно начини за брзо ажурирање стилот на вашата спална соба е за промена на постелнина.
Со прекривки опфаќа, можете да го промените изгледот на вашата соба и кревет, без да се целосно redecorate.
Прекривки Покрива од Vaulia не се направени само од широк спектар на различни материјали, тие се направени од сите видови на стил.
Vaulia најпопуларните прекривки карактеристики добро дизајниран печатење на обрасци, вие сте сигурни да се најде прекривки маска за да се вклопи во вашиот стил и вкус.
Пакетот Вклучува
1x Прекривки капак (Утешителот се продава одделно, не во сетови) 1 X Рамен лист 2x Перница шамс (САМО 1 парче за Твин-големина опција)
Имајте на ум, Вистински боја може да варира во зависност од бојата на вашиот екран поради монитор во боја ограничувања.
Големина Информации
Близнак-големина
1pcs Прекривки ги покрие : 150cm * 205cm (59 * 81 инчи) 1pcs Pillowcase : 45см *75см (18 * 30 инчи)
Кралицата големина
1pcs Прекривки ги покрие : 200cm * 230cm (79 * 91 инчи)
2 парчиња Pillowcase : 45см *75см (18 * 30 инчи
За Нега На Настава
Машина за миење со ладна вода; не го кајгана; Собори сува, ниска топлина; Железо, Медиум; не хемиско чистење

Основни карактеристики

Големина:
Queen, Twin
Техника:
ПЕСКАРЕЊЕ
тема count:
300TC
Количина:
4 парчиња
Постојаност На Боја (Одделение):
Националните Стандарди
одделение:
одделение А
Пополнување:
Никој
Тежина:
1.5
Шаблон Тип:
Сценско
Број На Модел На:
xk001
Стил:
Twill
Шема:
Печатени
Тип:
Прекривки Покрие Поставува
Ткаенина Count:
60
Ткаенина Густина:
128x70
Материјал:
100% Полиестер
Употреба:
Дома

Најдобри понуди