• Обновено
Број 1000 Механички Види Timegrapher,Мулти-Функции види Времето Тест Timegrapher

Број 1000 Механички Види Timegrapher,Мулти-Функции види Времето Тест Timegrapher

Rating 
DEN 6565.92

Залиха
Во магацинот.

Број 1000 Механички Види Timegrapher,Мулти-Функции види Времето Тест Timegrapher
Карактеристики :
- На NTimegrapher БР. 1000 е точно механички часовници тест инструмент, таа се користи за мулти-тестирање од страна види производители и да се види техничар.
- Фреквенцијата дијаграм на види да бидат прикажани во LCD екран.
- Според разни часовници, инструмент автоматски ќе се прилагоди оптимално сигнал ниво за време на тестирањето.
- Инструментот автоматски ќе се пресмета стапка, амплитудата, победи грешка, и ги прикаже на податоци во реално време.
- За конвенционалните победи, на инструмент може автоматски одговор; за посебните победи, може рачно да го одберете.
- Земање мостри период може да се одбрани од 2 секунди, 4 секунди, 6 секунди, 8 секунди, 10 секунди, и 20 секунди, 30 секунди, 60 секунди, а просечната на соодветниот период ќе се сметаат за точната вредност на штрек.
- Шест видови на тестирање позиција може да се прилагоди, и симулација на звук може да се игра во звучникот или исклучување
Победи Број (Фреквенција Броеви)
Автоматски
Следните победи броеви се избрани од страна на автоматско одбирање :
12000 14400 18000 19800 21600,25200 28800 36000 43200
(Ако тестирани победи не е во автоматски избор, инструмент ќе се прикаже најблиските победи број, но тестот не е точно. Во тоа време, употреба на рачен режим за да го одберете роднина победи.)
Упатство за селекција
Тоа може да се одбрани од ритамот на број, кој Автоматски ја изберете не може да се идентификуваат и ретки победи број.
Следните победи се избрани од страна Прирачник режимот на одбирање :
3600 6000 7200 7380 7440 7800 9000 9100 10800 11880 12000 12342 12480 12600 13320 13440 13500 14000 14040 14160 14200 14280 14400 14520 14580 14760 14850 15000 15360 15600 16200 16320 16800 17196 17258 17280 17786 17897 18000 18049 18514 19332 19440 19800 20160 20222 20944 21000 21031 21306 21600 25200 28800 32400 36000 43200
Подигнете Агол
Лифт агол е 52° за многу општи движења, затоа лифт агол вредност на инструментот за фабрички е поставен на 52°. Оваа вредност е потребно да се пресмета на амплитудата и мора да бидат избрани според види движење. Лифт агол може да се намести помеѓу 30°и 70°
Период
Мерење период избор : 2s 4s 8s 10-ти 20 60-тите години на 30 години
Се користи за да рекалкулиране на просечни вредности на резултатите од тестот.
Спецификации :
- Мерење можности : го Оценувате отстапување, амплитудата, победи грешка на механички часовници и дијаграм на снимањето на победи на бучава.
- Фреквенција броеви : Тоа може да се одбрани од заеднички победи број automaticly, исто така, може да се одбрани од помалку заеднички победи број од прирачникот.
- Го оценувате отстапување мерење : опсег на отстапување е ± 999 дик / ден, прецизност 1.0 дик/ден.
Амплитуда мерење : Нумерички екранот во степени, резолуцијата е 1°,мерен опсег : 100°до 360° (лифт агол може да влијае на амплитудата, опсег : 30°до 70°.

Основни карактеристики

боја:
Слонова коска
Тип На Објект:
Поправка Алатки & Колекции
Објектот Висина:
4cm
Бренд Име:
WRTOR
Објектот Должина:
17.2cm
Тип:
Алатки
Број На Модел На:
НЕМА.1000
Материјал:
Пластични
Објектот Дијаметар:
11.4cm
Функција:
види timegrapher
Објектот Тежина:
1.6kg
Објектот Ширина:
11.4cm
мерење на можноста:
го оценувате отстапување, амплитудата, победи грешка
Јазик:
Кинески, Англиски, Јапонски
моќност:
AC 100~240V
Големина:
172*114*40mm

Најдобри понуди