• Обновено
PKCELL 8Pcs 1.6 V 2500mWh АА Акумулатори+8Pcs 900mwh AAA Батерија

PKCELL 8Pcs 1.6 V 2500mWh АА Акумулатори+8Pcs 900mwh AAA Батерија

Rating 
DEN 1116.00
DEN 1487.52
-25 %

Залиха
Во магацинот.


Ni-Zn Батеријата само за плаќање во Ni-Zn Полнач.не можете да ги користите во Ni-Мз полнач ..ве Молиме имајте во предвид тоа
Модел : АА 2500m Wh
Батерија Тип : 1.6 V Ni-Zn АА 2500m Wh Никел-Цинк Батерија
Бренд : PKCELL
Модел : Ну-Zn 1.6 V АА 2500m Wh
Големина : АА
Напон : 1.6 V
Капацитет Типичен : 2500m Whrs~Minimun : 2250m Whrs
Димензија(макс) : Дијаметар : 14.5 мм*Висина : 50.5 mm/ Кап : 1.0 mm мин Потрошувачите Капа
Стандард Задолжен : 0.5 C до 1 C во Засилувачи да 1.9 V/мобилен коси полнење и намалување на-оф
Intermal Отпорност : (по заминувањето на E. V.=1.0) 20mΩ(во 1000 Hz)
Примена : Специјално дизајнирани за дигиталната камера,CD,Игра машина,играчка,Светло итн. Модел : ААА 900m Wh
Батерија Тип : 1.6 V Ni-Zn ААА 900m Wh Никел-Цинк Батерија
Бренд : PKCELL
Модел : Ну-Zn 1.6 V ААА 900m Wh
Големина : AAA
Напон : 1.6 V
Капацитет Типичен : 900m Whrs~Minimun : 750m Whrs
Димензија(макс) : Дијаметар : 10.5 мм*Висина : 43.5 mm/ Кап : 1.0 mm мин Потрошувачите Капа
Стандард Задолжен : 0.5 C до 1 C во Засилувачи да 1.9 V/мобилен коси полнење и намалување на-оф
Intermal Отпорност : (по заминувањето на E. V.=1.0) 20mΩ(во 1000 Hz)
Примена : Специјално дизајнирани за дигиталната камера,CD,Игра машина,играчка,Светло итн.

Основни карактеристики

Број На Модел На:
аа батерија
Поставете Тип:
Само Батерии
Бренд Име:
Pkcell
Големина:
AA
Замена На Батеријата:
No
Номиналниот Капацитет:
2500mAh
Тип:
NI-ZN
Пакет:
4 парчиња /блистер
is_customized:
YES
Номиналниот Напон:
1.6 V
Номиналниот Капацитет:
2500mWh
Замена На Батеријата:
No

Најдобри понуди