• Обновено
High Speed USB 2.0 USB на USB Кабел за Податоци за Онлајн Споделување Линк Нето Директни Податоци, Пренос на Датотека Кабел Мост за КОМПЈУТЕР На КОМПЈУТЕР Лаптоп

High Speed USB 2.0 USB на USB Кабел за Податоци за Онлајн Споделување Линк Нето Директни Податоци, Пренос на Датотека Кабел Мост за КОМПЈУТЕР На КОМПЈУТЕР Лаптоп

Rating 
DEN 420.00
DEN 524.64
-20 %

Залиха
Во магацинот.

Дали некогаш сте соочиле со ваков проблем кога копирате големи количини на податоци помеѓу 2 компјутери на кои се пренесува низ мрежата е премногу бавен и преку У диск не е практичен за својот ограничен капацитет? Сега постои компјутер до компјутер со кабел за податоци кои ќе ви даде ново искуство. Таа поддржува максимална 1 GBps пренесува режим, мулти-јазик признавање (англиски, француски, германски, италијански, шпански, португалски, руски, Јапонски, Кинески и корејски) и систем за Windows 98 SE / XP / Vista / 7 / 8. Пренослив и практичен за големи количини на пренос на податоци меѓу компјутерите. Удобен и високо-брзина на пренос е веќе не е сон. Карактеристики :
Голема брзина и директна копија помеѓу 2 компјутери.
Погоден за голема количина на пренос на податоци помеѓу 2 компјутери.
Поддршка мулти-јазик, признавање и мулти-систем за пренос.
Сина LED за да се покаже успешна врска.
Удобен и преносливо : Едноставен за употреба и мали да се носат. Спецификации :
USB верзија : 2.0 (компатибилен за USB 1.1 / 1.0)
За поддршка на системот : За Windows 98 SE / ME / 2000 / XP / Vista / 7 / 8
Мулти-јазик признание за : англиски, француски, германски, италијански, шпански, португалски, руски, Јапонски, Кинески и корејски
Текст : 5 V / 500m Ah
Излез : 5 V / 500m Ah
Максимална податоци пренесува брзина : 1 GBps
LED Боја : Сина
Боја : Бела
Материјал : ABS
Кабел должина : 165.0 cm / 65.0 во
Објектот Големина На : 6.5 * 2.7 * 1.0
Објектот тежина : 38.0 g / 1.3 оз
Пакет големина : 14.9 * 11.0 * 3.0 cm / 5.9 * 4.3 * 1.2 во
Пакет тежина : 71.0 g / 2.5 oz Забелешка :
1. Кабел за податоци нема поддршка за Mac.
2. Сини LED ќе светне кога кабелот е успешно поврзан со 2 компјутери, но освен тоа уредот нема друга функција. Пакет листата :
1 * USB кабел за податоци

Основни карактеристики

боја:
Бела
Должина на кабел:
1 М
Број На Модел На:
Data LINK
Пакет:
Пакет 1
Употреба:
компјутер
USB Тип:
Стандард
Бренд Име:
REDAMIGO
Уверение:
CE CCC
Пакет:
No
Употреба:
PC
Должина на кабел:
1M

Најдобри понуди