• Обновено
1 DN25 пневматски нерѓосувачки челик страната топката вентил,3 начин 316 страната топката вентил со двонасочни actuactor_PN16 T-port

1 DN25 пневматски нерѓосувачки челик страната топката вентил,3 начин 316 страната топката вентил со двонасочни actuactor_PN16 T-port

Rating 
DEN 14688.00

Залиха
Во магацинот.

со двојно дејство на пневматски actuactor топката страната вентил PN16 T-port 3 начин вентил(316 10 Ni) 1" DN 25 нерѓосувачки челик материјал пневматски контрола 1 инчен на големината на страната топката вентил
1. Actuator тип : двонасочни, исто така, имаат единствена постапувајќи
2. Топката вентил големина : DN25 страната врска
3. Конекција : прирабница топката вентил
4. Течност : Воздух, Вода, пареа, за третман на вода
5. Притисок класа : 1000 WOG
6. Плаќање : L/C, Western Union или Т/Т
7. Мини цел количество : 1 сет
Основни информации за Пневматски actuator страната топката вентил :
Actuator :
Целосната на сообразност на спецификациите на : ISO5211, DIN3337, VDI/VDE3845, NAMUR.
На екструдиран висока јачина алуминиум тела се прецизност усовршуваа и тешко елоксирани продуктивен внатрешна понесе површина која може да обезбеди низок коефициент на триење, непречено извршување и долг животен век.
Сите постапувајќи површини се опремени со висок квалитет лежишта, што резултира во ниска триење, доста и висок циклус живот.
На две независни надворешни патување стоп на вредноста завртки може лесно и прецизно да се прилагоди до ±5º на двете отворени и затворени насоки.
Мултифункционален позиција индикатор со NAMUR стандард е лесен за монтажа додатоци.
Пред-компримиран оптоварување извори се погоден за безбедно монтирање и расклопување операции.
Умре-излиени алуминиум пистонс и на крајот капи, се со висока сила и мала тежина.
Факултативна Viton и Силиконски заптивки се на располагање за ниска и висока температура апликации. Вентил тело материјал од Нерѓосувачки челик материјал страната топката вентил Течност Воздух, вода, пареа Течност под притисок 0~1.6 MPa

Основни карактеристики

Тип:
Вентили
Број На Модел На:
DN15-DN50
is_customized:
Yes

Најдобри понуди