• Обновено
парична казна Прекрасна Прекрасен збор за женски накит, сребрен diy фацетирани 6-14mm црвена зелена црно бела zoisite круг бисери ѓердан

парична казна Прекрасна Прекрасен збор за женски накит, сребрен diy фацетирани 6-14mm црвена зелена црно бела zoisite круг бисери ѓердан

Rating 
DEN 420.00
DEN 566.88
-26 %

Залиха
Во магацинот.


Добредојде
неговите карактеристики :
со еден пар контра, монистра Кол.
Сите предмети се од далечински Тибет, па обично ние треба 4-6 дена за испраќање, pls љубезно ве молиме да забележите.
Сите предмети се рачно изработени, значи, не е толку совршена како машини дали; pls љубезно ве молиме да забележите.
Секој е направен од страна на страна, па можеби секој е мала различни, ние само се обезбеди 98% исто како и сликите.
ТИБЕТСКАТА НАКИТ
Таквите предмети не се сите handcrafts, рачно изработени од страна на локалните Тибетански или Непал занатски користење на Тибет Сребро и природни камења, како што се Тиркизна, Корали, Ахат, кристално итн. тие ги симболизираат старата култура на Тибет. Тибет е најбрилијантните и свети светата земја во Кина. Постои стара легенда најдобро познат во Тибет, ако луѓето носат такви подобрување и прекрасни рачно изработени накит, како накит може да се добие добар дух од природата. Тогаш тие ќе го донесат луѓе среќен живот и среќа. Тибет ,Чиста Земја, повеќето магија убаво место, не се далечни од нас. тоа не е важно ако не се таму, но се држат точка е ако можете да го најдете вашиот сопствен чиста земјиште во твоето срце и Тибет на вашиот ум !
Превозот :
Тие Имаат песна бројки.
Пратката е направен во сигурен Кина поштенска услуга.
Ние ќе брод тоа во рамките во 2 или 3 дена по плаќање потврдена .
Бразил / Јужна Америка /Франција / Шпанија / Германија / Источна Европа : може да потрае до 11-25 работни денови поради строгите обичај Инспекција.
Нашите превозот одделот бродови понеделник - петок (освен празници),во САД,тоа ќе потрае 8-17 работни денови нормално,
Бесплатен превозот : Ние испрати производи од Кина Пост Воздух Mail или Хонг Конг Пост Воздух Mail. превозот времето е 10-25 работни дена да го поголемиот дел од земјата(во САД / Канада / Австралија / Велика Британија).15-35days. да повеќето земји во Европа.
ние исто така, обезбеди express со ЕМС(7-13 дена),од страна на DHL(5-9days) или UPS-от(4-7 дена). Цената е повисока од стандардните поштарина, околу $20 или повисоко.Превозот начин ќе зависи од вашата цел количество.
Политика На Враќање
Вашиот го имате 0 ризик за вашата трансакција : Ако НЕ сте задоволни со предмети што се, ние ќе ја испрати на замена или рефундирање на сите плаќање, само ако предмети се испратени назад во рок од 3 дена од денот ќе добиете.
Ве молиме Имајте во предвид : Ние не покривање на сите предмети за штета по употреба или како резултат на оштетувања од вода.

Основни карактеристики

Тип На Објект:
Ѓердани
Парична казна или Моден:
Моден
Синџир Тип:
Линк Синџир
Број На Модел На:
Нови
Ѓердан Тип:
Pendant Ѓердани
Стил:
Тренди
Материјал:
Камен
Пол:
Жените
Обликотшема:
Лице
Метали Тип:
Сребро.
Бренд Име:
HUARONGKANGYOU
моден накит Додатоци НЕ КУТИЈА:
жените накит

Најдобри понуди