• Обновено
УВ печатач машина телефон случај печатење машина

УВ печатач машина телефон случај печатење машина

Rating 
DEN 143520.00

Залиха
Во магацинот.

УВ печатач машина телефон случај печатење машина Апликации
УВ flatbed печатач не е предмет на какви било материјални ограничувања,може да се печати на дрво ,стакло,кристали ,ПВЦ,ABS,акрил ,метал,пластика,камен ,кожа ,текстил и други текстилни површината за печатење во боја .Без разлика дали тоа е едноставен блок боја
шема ,колор шема или модел има градација боја ,може да се печатат откако ќе заврши,нема плоча ,без копирање
и повторете ја хроматографија ,шарени ,lifelike,слика водоотпорен ,сончање,трајни,не избледи,лесни за
работат ,печатење на слики, брзо ,целосно во согласност со печатење на индустриски стандарди.Ниска цена ,може да се широко се користат во
посебни печатење печатење на екран индустрија ,подарок преработувачката индустрија ,сигнализацијата индустрија,стакло печатење индустрија ,
персоналните печатење индустрија ,и др.и висок квалитет ниска цена производи ,апликации се многу широка .
Нашата предност
1.Лесно да се работи ,нашите печатач има автоматски нагоре и надолу систем и опрема со висок квалитет на сензори,
може да се открие широчината на објекти најсоодветен за печатење ,за заштита на млазницата.
2.Нашите печатач има континуирана мастило снабдување систем ,од традиционалните мастило шише линк повеќе едноставни и повеќе
удобен ,намалување на губење на мастило.
3.УВ LED усвојување на најновата LED ладна светлина технологија, без зрачење, Светло-веднаш без да се загреете,ниска печатење
материјал површинска температура и без деформација.во Споредба со традиционалните жива светилка, УВ flat-панел принтери,
не содржат жива, исто така, нема да произведе озонската, побезбедно,и повеќе животната средина.нашите печатач опрема вода за ладење
систем ,може да брзо ладење ув ламба температура, заштита на печатење објект.
4.Нашите печатач е добро направен ,употреба на високо квалитетен челик школка ,добра текстура ,носат-отпорни .
5.ако треба да масовно производство ,ние исто така, обезбеди сопствени мувла услуга ,што ќе ви овозможи да се постигне масовно производство.
6.печати погодно и сува веднаш,не треба било пред-третман може да постигне добри резултати од печатењето;за стакло и
ceremics ,ако сакате да се постигне повеќе од 3 години не исчезнат ,ние исто така, обезбеди висок квалитет слој течност .

Спецификација на AR-LED Mini4
Модел AR-УВ LED Mini4 Големина 280mm X420mm Спецификации 640×610×410 mm(W*L*H) Боја на владата CMYK+втората светска војна или CMYKLMLC Нето тежина 60 Kg Бруто тежина 65kg брзината на печатење 173sec( A3 фото) печати висина 1-75mm(прилагодливи, OEM цел) глава за печатење чистење метод на автоматско печатење резолуција 5760*1440dpi медиуми лична карта .кожа . дрво .бамбус .

Основни карактеристики

Црна Брзината На Печатење:
173sec(A3 фото)
Почетен Датум:
До 2015
Брзината На Печатење:
8ppm
Поддржува Мрежа За Печатење:
Жичен
Број На Модел На:
AR-LED Mini4
Стил:
боја
Хартија Храна Режим:
упатство
Двострано Печатење:
No
Брзината На Печатење Во Боја:
173sec(A3 фото)
Примена:
За Комерцијални
Интерфејс Тип:
USB
Макс. Големина На Хартија:
A3
Бренд Име:
airwren
Употреба:
Мастило За Печатач
Напон:
100-240V
Max. Резолуција:
5760*1440dpi
Тип:
ув flatbed prinrer
Употреба:
ув flatbed печатач
мастило:
ув мастило
димензии на печатење:
280mmX420mm
сертификација:
CE
Софтвер:
Rip софтвер
Бруто тежина:
65KG
печати на чекање:
CMYKLMLC/CMYK+2W/CMYK+2V
Резолуција на печатење:
5760x1440dpi
Брзината На Печатење:
173sec(A3photo)
Пакување:
Анти-притисок картон

Најдобри понуди