• Обновено
мали led ув печатач телефон покрие печатење машина топла продажба

мали led ув печатач телефон покрие печатење машина топла продажба

Rating 
DEN 143520.00

Залиха
Во магацинот.

мали led ув печатач телефон покрие печатење машина топла продажба
Предност на УВ печатач
Зошто да се избере Haiwn LED УВ печатач ?
1.Haiwn LED УВ дигитални инкџет печатење серија производи се користи за индустриското производство. Тоа е комбинација брзо печатење
брзина и елегантен дизајн на костим, направи дигитално печатење производство да стане реалност.
2.Печати погодно и сува веднаш. Haiwn LED ув печатач има 5760 * 1440 dpi резолуција и 6 печатење во боја
селекција, која обезбедува lifelike дизајн квалитет.
Haiwn LED ув печатач е многу сигурен, совршен дизајн за мастило систем и млазницата
навлажнувачки уред, обезбеди континуитет на производството и спреј за квалитет на печатење.
3.Haiwn LED ув печатач важи и за многу видови на различни материјали, со професионален боја поделба на софтвер
за да се реализира печатење на керамички плочки,телефон случај, метал, стакло, texiles и материјали ,дрво, топче за голф, автомобил CD DVD, пластични кеси, карти, итн. висок квалитет на енергија, заштеда на енергија, заштита на животната средина на пазарот
побарувачката.
4. Haiwn УВ LED усвојување на најновата LED ладна светлина технологија, без зрачење, Светло-веднаш без да се загреете,ниско
печатење на материјална површина, температура и без деформација.во Споредба со традиционалните жива светилка, УВ flat-панел
печатачи, не содржат жива, исто така, нема да произведе озонската, побезбедно,и повеќе животната средина.
5. Haiwn УВ ДОВЕДЕ само има 60 W потрошувачка на енергија, традиционалните жива светилка е 3 KW.LED светилка има 25000-30000
часа долг живот. со најновата генерација на млазницата, мастило точка големина дистрибуција интелигентно.
6. Без клима уред, исто така, може да има многу добра светлина лекување ефект.
Спецификација на AR-LED Mini4
Модел AR-УВ LED Mini4 Големина 280mm X420mm Спецификации 640×610×410 mm(W*L*H) Боја на владата CMYK+втората светска војна или CMYKLMLC Нето тежина 60 Kg Бруто тежина 65kg брзината на печатење 173sec( A3 фото) печати висина 1-75mm(прилагодливи, OEM цел) глава за печатење чистење метод на автоматско печатење резолуција 5760*1440dpi медиуми лична карта .кожа . дрво .бамбус .стакло .голф итн мастило заштита на Животната средина на УВ светлина лекување мастило Напон AC100~120 V/AC220~240 Vself ?прилагодување, 50/60 Hz±1 Hz моќ да работат режим 60 W подготвени на чекање не повеќе од 20 W возачот Default компатибилен со Win7 Опкружување при работа Температура : 10-35degree,Влажност : 20-80% Лекување начин LED светилка лекување,25000-30000 часа Супер долгата употреба на времето
Пакување листа за вашиот референца
Напомена : сите печатач цел да не содржат мастило ,ако е потребно ,можете да го купите од нашите Aliexpress онлајн продавница
директно или вашиот локален пазар .
овде е линкот на текстилни мастило за вашиот референца :
https : //www.

Основни карактеристики

Црна Брзината На Печатење:
173sec(A3 фото)
Почетен Датум:
До 2015
Брзината На Печатење:
8ppm
Поддржува Мрежа За Печатење:
Жичен
Број На Модел На:
AR-LED Mini4
Стил:
боја
Хартија Храна Режим:
упатство
Двострано Печатење:
No
Брзината На Печатење Во Боја:
173sec(A3 фото)
Примена:
За Комерцијални
Интерфејс Тип:
USB
Макс. Големина На Хартија:
A3
Бренд Име:
airwren
Употреба:
Мастило За Печатач
Напон:
100-240V
Max. Резолуција:
5760*1440dpi
Тип:
ув flatbed prinrer
Употреба:
ув flatbed печатач
мастило:
ув мастило
димензии на печатење:
280mmX420mm
сертификација:
CE
Софтвер:
Rip софтвер
Бруто тежина:
65KG
печати на чекање:
CMYKLMLC/CMYK+2W/CMYK+2V
Резолуција на печатење:
5760x1440dpi
Брзината На Печатење:
173sec(A3photo)
Пакување:
Анти-притисок картон

Најдобри понуди