• Обновено
DX4 Глава за Печатење Растворувач глава за печатење Компатибилен За EPSON mimaki jv3 ролан рс xj sc сп потпретседател xc sj fj 300 540 640 740 Печатач глава

DX4 Глава за Печатење Растворувач глава за печатење Компатибилен За EPSON mimaki jv3 ролан рс xj sc сп потпретседател xc sj fj 300 540 640 740 Печатач глава

Rating 
DEN 31104.00

Залиха
Во магацинот.


DX4 Глава за Печатење Растворувач глава за печатење Компатибилен За EPSON mimaki jv3 ролан рс xj sc сп потпретседател xc sj fj 300 540 640 740 Печатач глава
Се КОРИСТИ ЗА : Mimaki JV3-130 / JV3-130 S / JV3-130 SL / JV3-130 SP / JV3-160 / JV3-160 S / JV3-160 SP / JV3-250 / JV3-250 S / JV3-250 SP / JV3-75 SPII / TX2-1600
Mutoh Rockhopper II 50 / Rockhopper II 64 / Rockhopper II 87 / Rockhopper II К Плус / Rockhopper II-2 H / Rockhopper II-4 H / Rockhopper 3 65 / Rockhopper 3 90 / Rockhopper 3 Екстремни / избухлив човек 65 / избухлив човек 90 / избухлив човек 100 Екстремни / Blizzard 65 / Blizzard 90
Ролан CJ-540 / FJ-540 / FJ-640 / FJ-740 / FP-740 / LEC-300 / LEC-330 / LEC-540 / SC-540 / SC-540 EX / SC-545 EX / SJ-540 / SJ-540 EX / SJ-545 EX / SJ-640 / SJ-645 EX / SJ-740 / SJ-745 EX / SJ-1000 / SJ-1045 EX / SP-300 / SP-300 I / SP-300v / SP-540 / SP-540 I / SP-540 V / VP-300 / VP-300 I / VP-540 / VP-540 I / RS-540 / RS-640 / XC-540 / XC-540 MT / XJ-540 / XJ-640 / XJ-740
Единствен Кадетската / Кадетската Плус / Fusilier, Xerox 8265 / 8290 / 8365 / 8390
Опис на dx4 глава за печатење
Име На Производ
DX4 глава за печатење
Место на Потекло
Јапонија
Печатење Тип
Еко растворувач печатач
Користат за
Mimaki Ролан Mutoh Печатач
Број на Млазници
360
Млазницата Низа
180 млазници x 2 колона
Печати Ширина
1 инчи
Надворешни Димензии
24mm x 112mm x 37mm
Тежина
30g
Пакување Детали
14cm x 11cm x 10cm
Пакување : оригиналниот
Време на испорака :
во рок од 3 дена од приемот на плаќање (Зависи од цел Количество )
Ние гарантираме за квалитетот и се согласувам : 1 : 1 за замена на неисправни објект (Детективска го оценувате)
Плаќање :
Тоа е најдобро да се користи Alipay,но исто така може да се користи western union,Банкарски трансфер,Т/Т.
Превозот :
Општи Изразат начин : Кина Пост Воздух Mail HK пост воздух mail DHL ПРОЗОРЦИ ЕМС FEDEX ТНТ итн.
Ако ви треба со други express,ве молиме контактирајте со нас.
За по-продажба на услуги :
(1)Ако сте задоволни со нашите производи и услуги,ве молиме да ни ја дадат позитивен фидбек.
(2) Ако имате нешто во неволја за нашето производство,ве молиме ги споделите со нас,ние ќе се ослободите од тоа што е можно побрзо.

Основни карактеристики

Бренд Име:
RUIJIAXIN
Број На Модел На:
DX4
Тип:
Други

Најдобри понуди