• Обновено
Свила Сатен Лента 20mm 22 Метри Свадба Партија Свечен Настан Декорација Занаети Подароци Виткањето за Шиење Облека Ткаенини Материјали

Свила Сатен Лента 20mm 22 Метри Свадба Партија Свечен Настан Декорација Занаети Подароци Виткањето за Шиење Облека Ткаенини Материјали

Rating 
DEN 90.72

Залиха
Во магацинот.

Опис : Тие работат одлично за подарок пакување, свадба фаворизира, свеќи, накит, потпури, Печатење. Квалитет на Ткаенина лента може да се користи на облека, шиење, Кроења, hairpiece, corsage и многу повеќе. големини : 20mm широк Внимание : 1 парче = 1 тркалаат = 22 метри, Па ве молиме изберете една боја ако вие нареди 1 парче. Ве Молиме Имајте Во Предвид :
1.Таму може да се 1-2cm отстапување постои.
2.Бојата може да не се појави како точно како во реалниот живот поради варијации помеѓу компјутерски монитори.

Основни карактеристики

боја:
01, 04, 05, 08, 15, 17, 19, 20, 21, 26, 28, 32, 33, 38, 39, 40, 45, други остави порака
Тип На Производ:
Панделки
Број На Модел На:
10300
Стил:
Единствен Лик
Техника:
Печатени
Ткаенина Тип:
Сатенски
Шема:
Полна Боја
Материјал:
100% Полиестер
Ширина:
20mm
Должина:
25 yards / 22.87 Meters
Употреба:
Свадба Партија, brithday Украс, Подарок Завиткување

Најдобри понуди