• Обновено
1 инчи (25мм) двојно се соочуваат памук полиестер лента

1 инчи (25мм) двојно се соочуваат памук полиестер лента

Rating 
DEN 528.00

Залиха
Во магацинот.


Производот Се Покаже :
Бои :
Боја Картички :
Детали :
Нашите памук Полиестер панделки Продаде во парк сега! 100% полиестер, постојаност на боја достигне до 4 степени Тие се одлични за употреба на пакувањето, embellishments, цветни аранжмани, булчински букети cheerleading лента, занает проекти, домашни миленичиња додатоци, коса додатоци, булчински букети, scrapbooking, millinery, бебе се носат и за голем број на други користи. Тоа е colorfast, машина перат на топло, собори или капе сува, сува cleanable и има помалку од 2% намалување. Таа доаѓа во 100 двор се тркалаат.
Ние се фокусираме на прво ниво на квалитет на пазарот. Ние се потврди сите материјалот што се користи е квалификуван за извоз во Европа и САД пазар, постојаност на боја е до 4 ниво.
Нашата цена е многу поволни и евтини со таков добар квалитет. Ако нарачате повеќе, ние ќе ви даде најдобра цена. Pls контактирајте со нас.
Достапни Големина На :
1",1 инч,25мм, 2.5 cm
Достапни бои :
49 Достапни Бои Во Акции. Напомена : Доколку сакате да нарачате други бои кои можете да го најдете во соодветното поле
,pls изберете било која боја и забелешка на боја на бројот што ви треба. Ние ќе испрати она што ви треба .На пример , 012 Сребро . Ви благодарам многу.
За сертификација на :
Oeko-Tex Стандард 100
MOQ :
100yards
Пакување :
100yards/многу
ОЕМ :
YES
Цена :
Се преговара
Услови на Плаќање :
Т/T, L/C, Alipay и така натаму
Место на Потекло :
Шангај, Кина
Испорака Олово Време :
2-3 дена
Клиентот дизајн е прифатливо.Цената е според ширината и материјали. Повеќе информации ве молиме да се чувствуваат слободни да контакт. Примена :

Основни карактеристики

боја:
174 Викторија Роуз, 187 Azalea, 203 Moonstone, 250 Црвена, 275 Вино, 308 Сини Топаз, 314 Аква
Бренд Име:
AMORYHEART
Техника:
Печатени
Материјал:
100% Полиестер
Ткаенина Тип:
Сатенски
Ширина:
1
Стил:
Единствен Лик
Број На Модел На:
174~314
Шема:
Полна Боја
Тип На Производ:
Панделки
Големина:
1,1 inch,25mm, 2.5cm
Име 1:
памук полиестер лента
Име 2:
памук полиестер лента
Име 3:
памук полиестер лента
Име 4:
памук полиестер ленти
Името 5:
двојно се соочуваат со памук полиестер лента
Името 6:
двојно се соочуваат памук полиестер панделки
Името 7:
персоналните памук лента
Боја 1:
174 Викторија Rose1,87 Azalea,203 Moonstone,250 Црвена
Боја 3:
275 Вино,308 Сини Топаз,314 Аква

Најдобри понуди