• Обновено
1-1/2 инчи (38mm) двојно се соочуваат памук полиестер панделки

1-1/2 инчи (38mm) двојно се соочуваат памук полиестер панделки

Rating 
DEN 715.20

Залиха
Во магацинот.


Производот Се Покаже :
Бои :
Боја Картички :
Детали :
Нашите памук Полиестер панделки Продаде во парк сега! 100% полиестер, постојаност на боја достигне до 4 степени Тие се одлични за употреба на пакувањето, embellishments, цветни аранжмани, булчински букети cheerleading лента, занает проекти, домашни миленичиња додатоци, коса додатоци, булчински букети, scrapbooking, millinery, бебе се носат и за голем број на други користи. Тоа е colorfast, машина перат на топло, собори или капе сува, сува cleanable и има помалку од 2% намалување. Таа доаѓа во 100 двор се тркалаат.
Ние се фокусираме на прво ниво на квалитет на пазарот. Ние се потврди сите материјалот што се користи е квалификуван за извоз во Европа и САД пазар, постојаност на боја е до 4 ниво.
Нашата цена е многу поволни и евтини со таков добар квалитет. Ако нарачате повеќе, ние ќе ви даде најдобра цена. Pls контактирајте со нас.
Достапни Големина На :
1-1/2",1-1/2 инчи,1.5",од 1,5 инчи,38mm, 3.8 cm
Достапни бои :
49 Достапни Бои Во Акции. Напомена : Доколку сакате да нарачате други бои кои можете да го најдете во соодветното поле
,pls изберете било која боја и забелешка на боја на бројот што ви треба. Ние ќе испрати она што ви треба .На пример , 012 Сребро . Ви благодарам многу.
За сертификација на :
Oeko-Tex Стандард 100
MOQ :
100yards
Пакување :
100yards/многу
ОЕМ :
YES
Цена :
Се преговара
Услови на Плаќање :
Т/T, L/C, Alipay и така натаму
Место на Потекло :
Шангај, Кина
Испорака Олово Време :
2-3 дена
Клиентот дизајн е прифатливо.Цената е според ширината и материјали. Повеќе информации ве молиме да се чувствуваат слободни да контакт. Примена :

Основни карактеристики

боја:
430 Светлина Орхидеи, 435 Трн, 463 Грозје, 473 Аметист, 513 Пастелни Gree, 530 Нане, 550 Apple Зелена
Бренд Име:
AMORYHEART
Техника:
Печатени
Материјал:
100% Полиестер
Ткаенина Тип:
Grosgrain
Ширина:
1-1/2
Стил:
Единствен Лик
Број На Модел На:
430~550
Шема:
Полна Боја
Тип На Производ:
Панделки
Големина:
1-1/2,1-1/2 inch,1.5,1.5inch,38mm, 3.8cm
Име 1:
памук полиестер лента
Име 2:
персоналните памук лента
Име 3:
памук полиестер лента
Име 4:
двојно се соочуваат со памук полиестер лента
Името 5:
двојно се соочуваат памук полиестер панделки
Името 6:
памук полиестер ленти
Името 7:
персоналните памук панделки
Боја 1:
430 Светлина Орхидеи,435 Трн,463 Грозје,473 Аметист
Боја 3:
513 Пастелни Gree,530 Нане,550 Apple Зелена

Најдобри понуди