• Обновено
GM3123 2500V изолација отпор метар дигитални megohm-метар Ohm Метар висока напнатост megger AC Напон тестер на Изолација

GM3123 2500V изолација отпор метар дигитални megohm-метар Ohm Метар висока напнатост megger AC Напон тестер на Изолација

Rating 
DEN 5934.00
DEN 7417.44
-20 %

Залиха
Во магацинот.


BENETECH GM3123 Професионални 2500 V изолација отпор метар дигитални megohm-метар Ohm Метар висока напнатост megger AC Напон тестер на Изолација
Ве молиме Имајте на ум : Не incluced батеријата. Пакет листа : 1*тестер на Изолација 1*Црвен тест жица 1*Зелена тест жица 1*Црна тест жица 3*Алигатор клип 1*Завртка возачот 1*упатството за Корисникот 1*Мека торба Карактеристики и Функции : 1. Авто-празнење функција да се направи,работењето на безбедно 2. LCD Назад-светлината 3. Дигитални readout дисплеј 4. Живеат коло предупредување симболи со аудио звуци 5. Автоматско исклучување функција(во време од 10 минути без работа) 6. Тајмерот за мерење на функцијата 7. Индикација за слаба батерија 8. Погоден за 12 V DC адаптер(12 V/1А)
1.Изолација отпор тестер :
Reted напон
250 0 V
500 V
1000 V
2500 V
Тест опсег
0.0~99.9 MΩ 100~499 MΩ
0.0~99.9 MΩ 100~499 MΩ
0.0~99.9 MΩ 100~499 MΩ 1.00~1.99 GΩ
0.0~99.9 MΩ 100~499 MΩ 1.00~1.99 GΩ10.0~99.9 GΩ
Отворете Коло Напон
DC 250 V +30%-0%
DC 500 V +30%-0%
1000 V DC +20%-0%
DC 2500 V +20%-0%
Номинална Струја
0.5 MΩ вчитување 1m A-1.2 м-р
1 MΩ вчитување 1m A-1.2 м-р
2.5 MΩ вчитување 1m A-1.2 м-р
5 MΩ вчитување 1m A-1.2 м-р
Краток спој струја
Околу 1.3 м-р
Точноста
±5%rdg±3%dgt
2.Тестер на напон : 30-600 V(Резолуција на ум 1 V)
DV
AV
Мерен опсег
±30~±600 V
30~600 V(50/60 Hz)
Резолуција
1 V
Точноста
2%rdg±3dgt
3.Технологија параметар :
Технологија параметар
Технологија индекс
Екранот
Макс 999 брои LCD дисплеј(1000counts само на 1 T прикажани)Бар граф/max.36 точка
Со текот на опсег, индикација
ОЛ направи се појавува на изолација отпор опсег. ЕТЕ направи се појавува на напонот е спектар
Авто-кои се движат
Спектар да се смени горниот опсег : 1000 смета спектар смени за да се намали опсегот : 95 точки(Само за изолација отпор опсег)
Примерокот го оценувате
0.5-10 пати/sec
Работата височина
Помалку од 2000m(Внатрешна употреба)
Работата Околност
Температурата 0-40 C,Влажност
Складирање Околност
Температура -20~60 C,Влажност
Заштита од преоптоварување
Изолација отпор : AC 1200 V/10-ти Напон : AC 720 V/10-ти
Напон, отпор
AC8320(50/60 Hz)5secound(помеѓу електрични кола и комплет)
Отпорност На Изолација
1000 M на повеќе/1000 V DC(помеѓу електрични кола и комплет)
Напојување
DC 12 V(8*1.5 V LR14 батеријата) Не се вклучени
Животот на батеријата
Прибл.15hours
Димензија
153*96*220mm
Тежина
1032(Без батерии и тест жици)
1. Ние прифаќаме Alipay, Запад Унија, TT. Сите големи кредитни картички се прифаќаат преку secure уплатата ЗАЧУВАМ.
2.Плаќањето мора да се изврши во рок од 3 дена од денот на нарачката.
3. Ако не можете да се исходот веднаш по аукција блиску, ве молиме почекајте неколку минути и обидете се повторно Плаќања мора да бидат завршени во рок од 3 дена.
1. ВО СВЕТОТ ПРЕВОЗОТ. (Освен некои земји и APO/FPO)
2. Сите нарачки ќе биде предаден во рок од 3 работни дена по имаме успешно примено вашето плаќање.

Основни карактеристики

Бренд Име:
OUTEST
DIY Материјали:
Електрични
Дисплеј Тип:
Дигитални Само
Број На Модел На:
GM3123
Мерен Опсег:
250V
Тестирање Напон:
30~600V
Точноста Класа:
+/-5%rdg
Температурата На Работа:
Нормално
Димензии:
153*96*220mm
Објектот:
AC Напон Мерење отпор на изолација метар
LCD заднинско осветлување:
Yes
Краток Спој Струја:
1.3 м-р
Слаба батерија indecation:
Yes
Тестирање Напон:
30~600V
Автоматско исклучување функција:
1s
Напојување:
8 * 1.5 V LR14 Батерија(Не се вклучени)
Го Издржат Напонот:
AC8320V/5
Дисплеј Тип:
Дигитални Само
Префрлување функција:
Yes

Најдобри понуди