• Обновено
DC12V RGB депонија јазол;100pcs стринг;IP68;со епоксидна смола исполнет

DC12V RGB депонија јазол;100pcs стринг;IP68;со епоксидна смола исполнет

Rating 
DEN 960.00

Залиха
Во магацинот.


Спецификација :
Дел No
РА-1313-RGB-12 V-IP68
Боја
RGB депонија боја,контролирани wholely,не пиксели
LED Количина
1pcs 8мм круг шапка 0.3 W RGB LED
Текст Volt
DC12 V
Максимална струја
30ma
Max Моќ
0.3 W
Возачот метод
Константен напон коло
Димензија
12mm дијаметар(отвори дупка)
25*18.5*22mm
Агол на гледање
100-120degree
Заштита Ниво
IP68
Сертификација
CE и Ro HS
Стандардната конекција
100pcs модул по string
Стандардна должина на жица
100mm
Домување
транспарентен ПВЦ
Фиксна начин
се отвори дупка
Животен век
35000 часа
Гаранција
Операција температура
-40 -50
Продавница температура
-50 -60
RGB депонија јазол;
DMX512 контролира
Работен напон : DC12 V
Работат на струјата : 30ma
Работни потрошувачка : 0.3 W
Работна температура : 40°C - 60
ИП одделение : IP68
Димензија : 25*18.5*22mm
LED type : 1pcs stawhat
LED количина : 1pcs
Животниот век : MTBF>50000h
Агол на гледање : >90
ожичување како што е подолу :
црвено : R-
жолта : DC12 V+
Зелена : G-
Сина : Б-

Основни карактеристики

Тип На Објект:
Монистра
Напон:
12V
Извор На Енергија:
DC
Обликот:
Круг
Број На Модел На:
РА-1313-RGB-12V-IP68
Бренд Име:
РИТА LED

Најдобри понуди