• Обновено
33pcs/ string P45mm DMX512 контролирани 3D магија ефекти топката светлината led за водена завеса екран;DC7.5V текст;внатрешна користи

33pcs/ string P45mm DMX512 контролирани 3D магија ефекти топката светлината led за водена завеса екран;DC7.5V текст;внатрешна користи

Rating 
DEN 2112.00

Залиха
Во магацинот.


360 степени led топката, предводена пиксели топка за 3 D ефект
може да се вршат различни ефекти од full led боја DMX контролорот или
Дијаметар : 33mm, растојанието помеѓу пиксели, led може да биде нарачана од 100mm да 800mm
Најчесто се применува за стадиум, танц сала, клубови, музеј, изложбени штандови, хотели и така натаму.
Карактеристики :
1.Секој може да се addressable поединечно.
2.LED пиксели светлина, може да се изврши скокање, трчање вода, си поигруваше, скенирање, писмото-пишувањето ефекти редовно.
3.Тоа може да биде на различни бои и со различни слики.
4.Комбинираат предностите на безбедност, заштеда на енергија, долг живот, ниски загуба и лесно одржување, итн.
5.Тоа е погоден за RGB осветлување писма, испрекинато нерешено, канал писма, разни видови на надворешно и внатрешно осветлување на објектот и екранот.
6.Тоа е добар избор за да го замени неонски светлосни знаци.
7. Поврзување DMX Конзола директно или поврзување на нашите LED Контролер
Спецификација :
Забелешка : првата string ќе биде пред-собата на dmx адреса започна од 1-96 пред пратката
Втората низа ќе бидат поставени од 97-192
Третиот string ќе бидат поставени од 97-288
..
И првиот предводена од секој стринг не презема никаква dmx адреса, како ова доведе е за"dmx-spi"употреба
Име на производ
Магијата Ефекти Отворено магијата топка за ВОДЕНА завеса светлина Промена на Боја
Модел бр.
РА-33-DMX512-7.5 V-45mm
Влезен напон
DC7.5 V
Потрошувачка на енергија
20 W/string
Жица проред
45mm
Led тип
SMD3535 LED
LED количина на секоја string
33pcs
Големина
Дијаметар 33mm x62mm longth
Сиво
256 степен, R,G,B секој канал
Емитуваат боја
RGB полна боја
Животен век
≥50000 Hrs
Материјал
кристал маска
Работна температура
-20°C~45°C
Зрак агол
360°
IP степен
IP 65
Сертификат
CE & Ro HS
Бренд име
RRITA&ОЕМ
Систем за контрола
DMX конзола, компјутер контролорот или SD картичка контролер

Основни карактеристики

Емитуваат Боја:
Променливи
Тип На Објект:
Монистра
Напон:
6V
Извор На Енергија:
DC
Обликот:
Топката
Број На Модел На:
РА-33-DMX512-7.5 V-45mm
Бренд Име:
РИТА LED

Најдобри понуди