• Обновено
кориснички медал во 57.2 мм дијаметар од една страна, дизајн спроведен со акции лента/400pcs

кориснички медал во 57.2 мм дијаметар од една страна, дизајн спроведен со акции лента/400pcs

Rating 
DEN 31200.00

Залиха
Во магацинот.


Добредојдовте на Класичен & Свежи Индустрии Ко.Ограничен. Овој пакет вклучува 400pcs на кориснички направени медали. Пакетот опција спецификација : Количина : 400pcs Големина : 57.2 mm(2.25 инчи) дијаметар ,3 mm дебел Материјал : цинк легура Факултативна позлата : сјајна или антички злато, сребро и бакар процес : една страна кол екипа со мека глеѓ Прилог : 25*800mm свила печатење на екран лента без лого печатени Производство time : 15days време на Испорака : 5-7 дена превозот од експрес, Ние се специјализираат во кориснички медали и медали прилози. Прилагодена форма,две-страната дизајн,3 D дизајн и кориснички лента се прифатливи. Ве молиме испратете ни го вашето лого или дизајн за да се добие конкретна понуда.

Основни карактеристики

Стил:
Европа
Тема:
Спорт
Година:
2000-Тековно
Техника:
Кастинг
Материјал:
Метал
Регионален Функција:
Европа
боја:
кориснички
Заврши:
злато/сребрена/бронза
Големина:
57.2 mm
Дебелина:
3мм
Лента:
акции лента без лого
дизајн:
Еден страна

Најдобри понуди