• Обновено
прецизност Дигитален Компактен Прилагодливи DC Напојување CPS6003 OVP/OCP/еднократни лозинки ниска моќност 60V3A 110V-220V 0.01 V/0.01 Со ЕУ Кабел

прецизност Дигитален Компактен Прилагодливи DC Напојување CPS6003 OVP/OCP/еднократни лозинки ниска моќност 60V3A 110V-220V 0.01 V/0.01 Со ЕУ Кабел

Rating 
DEN 2879.52

Залиха
Во магацинот.

Бесплатен превозот Мобилен Телефон на Поправка Алатки за Полнење Spudger Pry Отворање Алатка Шрафцигер Сет за i Phone, i Pad Samsung Мобилен Телефон Рака Премногу 11.49 Бесплатен превозот Најновите CPS -3205 II прецизност Компактен мини Дигитален Прилагодливи DC Напојување 32 V5 A 110 V-230 V 0.01 V/0.001 НА 69.99 KQCPET6 V6 Надгради Мултифункционален Лаптоп И Десктоп КОМПЈУТЕР Универзален Дијагностички Тест Грешки Поддршка PCI,PCI-E,ЗЗК,Мини PCI E 18.99 2016 Година Најновите 715 модел BGA матрицата Шаблони Директни Греење Reballing матрицата+Reballing Убодни За Чип Rework Поправка Лемење Комплет 66.99 Free Shipping 14 PCS/Многу JY ЦРНА Lead-Free Лемење Лемење Железо Совети 900 M-Т-К за Hakko 936 fx888/888 D SAIKE 909 D/852 CXG 936d 9.99 Highspeed 30 рамки не се движат ghosting 13 MP HDMI VGA Индустриски Microscop Камера+130 X леќа+LED светло+стојат носителот+8" LCD Монитор 162.99 Бесплатен превозот ЕУ plug Yi Hua 908 D лемење железо станица +8858 I Топол воздух станица Прилагодливи Постојана temperatur 42.99 Бесплатен Превозот Висок Квалитет 5pcs/многу 5/10/20/30/X 50mm 33m Висока температура лента BGA Отпорни на Топлина Polyimide 13.89 + = 1set слободни
прецизност Дигитален Компактен Прилагодливи DC Напојување CPS6003 Врвни перформанси трошок Висока моќност густина, најмалите и компактно Алуминиумско школка, пониски EMI На микропроцесори(MCU) контрола на Користење Енкодер за да го поставите напон и струја Четири дигитални volt метар и три дигитални тековната метар тековната метар прикажува ма автоматски кога тековната подолу 1А Висока ефикасност, до 88%. Ниска Бран & Nois e : ≤ 30 мвп-стр. Излез ON/OFF прекинувачот за ЗАКЛУЧУВАЊЕ 110 V/220 V главниот AC моќност избор на Интелигентни заштита : Следење OVP, Следење OCP, еднократни лозинки, Излез краток спој заштита
Модел
CPS-6003
Операција Напон Спектар
95-132 Vac ИЛИ
198 – 264 Vac
Работата Фреквентен Опсег
45 – 65 HZ
Излезен Напон Спектар
0 – 60 V
Излезна Струја Опсег
0 – 3А
Ефикасност (220 Vac/полно оптоварување)
≥ 87%
Полно Оптоварување на Текст Струја(220 Vac)
≤1.4 А
Без Оптоварување Текст Струја(220 Vac)
≤ 80m A
Volt Метар Точноста
≤ 0.3% + 1 цифри
Тековната Метар Точноста
≤ 0.3% + 2 цифрениот
Константен Напон
Оптоварување Регулатива (0-100% )
≤ 30m V
Линија Регулатива(198-264 Vac)
≤ 10m V
Бран & Бучава (Врв-Peak)
≤ 30m V
Бран & Бучава (р.м.s)
≤ 3m V
Поставете Точноста
≤ 0.3% + 10m V
Преодно Време на Одговор (50%-100% номинална Оптоварување)
≤ 1.0 ms
Постојан Струја
Оптоварување Регулатива(90%-10% Номинална Напон)
≤ 50m A
Линија Регулатива (198-264 Vac)
≤ 20m A
Бран & Бучава (Врв-Peak)
≤ 30m Ap-p
Поставете Точноста
≤ 0.3% + 20m A
Димензии(ширина x висина x длабочина)
120×55×168mm
Нето Тежина
0.85 KG

Основни карактеристики

Тековниот Тип:
DC
Употреба:
SVC
Фаза:
еден фаза
Бренд Име:
GOPHERT
is_customized:
Yes
Број На Модел На:
CPS6003
Напон Спектар:
0~60V
Сегашниот Опсег:
0~3а
Оперативен Напон:
110V~220V
Моќ Кабел:
EU

Најдобри понуди