• Обновено
Топла продажба, производителот на бисер holing машина, скапоцен камен машина за дупчење

Топла продажба, производителот на бисер holing машина, скапоцен камен машина за дупчење

Rating 
DEN 2310.00
DEN 3299.52
-30 %

Залиха
Во магацинот.


Бисер вежба машина 's конфигурација :
Бисер holing машини : 1 постави;
Се справи со : 1 парче;
Помошни рачка : 1 парче;
Holing се соберат клуч : 1 парче;
Мелење игла глава : 1 парче;
2mm хексагонална клуч;
Посебен бисер holing челик делови и игли (0.6 mm - 1.2 mm) : 7 парчиња;
Бисер соберат : 9 парови;
Префрлете се на возилото : 1 парче;
Кориснички прирачник за дупчење : 1 примерок.
Карактеристики на Бисер машина за дупчење
1. Оваа машина може да се користи за прецизни holing на бисери.
2. Оваа машина е опремена со 9 поставува на посебни собира, која е погодна да бисери во тркалезна форма, маслиново форма и он-редовни форми или посебни форми.
3. Собирање на оваа машина се направени од најлон, кој е спречен бисер од се mingled со оштетен и лузна.
4. Може да се направи дупка во бисери на различни спецификации од 3-25mm (вклучувајќи свежа вода бисер, seawater бисер, Јужна Море бисер, Тахити црниот бисер, Перл шел, корали и килибар и сл.).
5. Опремени со 0.6-1.2 mm специјален челик за дупчење игла за holing бисер.
6. Holing длабочина можат да бидат регулирани и прилагодување.
7. Опремени со педалата switch-контролирани мотор, лесен и многу ефикасен.
8. Опремени со серво се справи со уредот, ефикасноста и практично во употреба.
9. Опремени со 1 мелење игла главата, што може да мелење holing игла во секое време.
10. Постои прав паѓа дупка на дното страна на стегање тела маса, која може да го овозможи овој holing машина за дупка во серија (поради големиот број на бисер во прав ќе се произведуваат кога бисери се holed во серија, потоа работи напредок парче внатре стегање тела табела е лесно блокирани) без чистење надвор бисер во прав чипови редовно, на тој начин обезбедување на долгорочна нормална употреба на holing машина.
11. Контрола се соберат и ротација на бисер со користење на ротари рачка, лесно и многу ефикасен.
12. Мали и мин дизајн, лесен во тежина, убава перспектива, се погодни да се користи во секоја работилница.
13. YDK мотор на Јапонија е мал во бучава и издржливи.
14. Оваа машина е опремена со голем капацитет кутија

Основни карактеристики

Тип На Објект:
Накит Алатки & Опрема
производител:
Накит алатки
Skype :
ghtool

Најдобри понуди