• Обновено
goldsmith преносни гас заварување факел, мини заварување факел накит алатки

goldsmith преносни гас заварување факел, мини заварување факел накит алатки

Rating 
DEN 1086.00
DEN 1428.96
-24 %

Залиха
Во магацинот.


за накит поправка и изградба, хобисти, занаети, метални скулптури, стакло дува, и електроника поправка и производство. Тоа може да заварување неограничен опсег на материјали.
1, До 6000 степени Ф
2, Прекрасен инструмент кој ќе ви овозможи да се прошири на вашиот вештини далеку ги надминува сите досегашни граници.
3, без разлика Дали сте во првите фази на учење вашиот занает или го совлада тоа целосно со повеќе ограничени tools.
4, Оваа светилка е лесно maneuvered во области невозможно да се постигне со конвенционалните батериски лампи.
5, кој се Користи со ацетилен, водород, пропан, пропилен, мапата и природен гас.
6, Флексибилни црева се поврзете со било кој стандарден регулатор на притисок.
7, Вклучува пет меѓусебно факел совети.
8, вклучени совети обезбеди широк спектар на пламен должини и топлина излез за различни метали и дебелина.
9, операторот може да варира во пламен должината на неговиот/нејзиниот точниот барања со прилагодување на кислород и гориво гас вентили на факелот тело.
Пакет Големина : 22 x 14.5 x 5.5 cm
Пакетот Вклучува :
1 x Мини Гас Факелот
5 x Меѓусебно факел совет
1 x Упатство
УСЛУГА НА КЛИЕНТИТЕ
1.Гаранција : Повеќето од нашите алатки и опрема дојде со една година гаранција.
Оваа гаранција не се случајни или индиректни трошоци. Нема други гаранција се подразбира.
Ако имате било каков проблем со објектот, ве молиме слободно контактирајте со нас на прво место. Ние ќе се обидеме потрудиме да ви помогне и да ја поправите проблем за сигурни. Вашето мислење е многу важна за нашата продавница. Ви посакувам шопинг задоволство!
2.Цел : Ние сме посебни производство на накит, алати , било со други, интерес контактирајте со нас разговара детали.
ТЕЛ/whatsapp : 0086 18950366747 e-mail : jewelrytool* yahoo.com
3.Плаќање : , Moneygram, Western union, Кредитна картичка обработени од страна на Зачувам, Банкарски трансфер, и др.
4.Испорака : Од DHL/UPS/ТНТ/EMS/Кина Пост/Федекс Од воздух, од Страна на морето. Времето за испорака зависи од вашата цел.

Основни карактеристики

Тип На Објект:
Накит Алатки & Опрема
Објектот Тежина:
0.4kg
Накит Алатки & Опрема Тип:
Калапи
Состојба:
Бренд Нови
Wechat:
0086 18950366747

Најдобри понуди