• Обновено
ВОСОК ИНЈЕКТОР ИЗГУБЕНИ ВОСОК МУВЛА НАКИТ КАСТИНГ 1.3 п 1250mL

ВОСОК ИНЈЕКТОР ИЗГУБЕНИ ВОСОК МУВЛА НАКИТ КАСТИНГ 1.3 п 1250mL

Rating 
DEN 6720.00
DEN 9599.04
-30 %

Залиха
Во магацинот.

Карактеристики : Со добри перформанси за комплицирани работното парче Внатрешна восок тенџере направени од специјални aluminal алуминиумски материјал, кој е со добра, брзо и дури и коефициент на топлинска спроводливост, на тој начин може да се инјектираат восок околу температура од 65 степен целзиусови степени. Згора на тоа, тоа е лесно да се мијат. Термостат кои се користат се со висока точност спектар 80 C-100 C Оперативен напон 220 V/ AC/ Една фаза. Алуминиум резервоарот е предвидено за брзо затоплување на восок. Регулатор на притисок со сигурносен вентил. Двојно млазницата за восок на горивото. Параметри : Напојување AC220 V,50/60 HZ, еден phase Power 450 VA Maxcompressed воздух спектар 0.30-0.70 MPa Температура на екранот спектар 40-99.9 Поставување на временски опсег за вакуум 0-25 секунди Поставување на временски опсег за восок инјектирање 0.25 секунди Поставување на временски опсег за затоплување на машина 0-99hours Восок капацитет од 2,5 КГ Температура прецизност +/-0.1 Алуминиум Керамички-Мика Греење на Елемент Восок се Исцеди Spigot Двојно запечатени Не-Течење Млазницата Течност Исполнета Високо Чувствителни Термостат, Insures во согласност Точни Температура по желба : Втората Млазницата CLA Одобрени

Основни карактеристики

Тип На Објект:
Накит Алатки & Опрема
производител:
Накит алатки
Skype :
ghtool

Најдобри понуди