• Обновено
Бесплатен превозот!!! Нов производ, дијаманти и moissanite тестери, moissanite дијамант тестер

Бесплатен превозот!!! Нов производ, дијаманти и moissanite тестери, moissanite дијамант тестер

Rating 
DEN 1056.00

Залиха
Во магацинот.


Опис Дијамант & Moissanite Тестер(Селектор)
Овој тестер(селектор), што е реткост во светот во моментов е посебен инструмент кој може да се разликуваат дијамант и
синтетички moissanite. Сопственик тоа ќе им даде повеќе convinence и чувство на сигурност за вашата професионална работа
Овој тестер е само да го одберете Moissanite од дијамант.
и тоа не може да ви каже надвор ако Дијамант е вистински од лажен
АКО сакате да знаете ако дијамант е вистински или лажни, она што ви треба е
"Дијамант Тестер", како што се Дијаманти тестер II или Дијамант тестер III.
постојат и такви дијамант тестер во нашата продавница, исто така,.
Карактеристики :
*Може да се изразито се разликуваат вистински дијаманти од moissanite симуланти брзо и ефикасно
* Испуштаат различни коишто се слушаат звуци за да се даде предупредување ѕвончето за метална површина, дијаманти и moissanite
* Да се обезбеди визуелен индикатор за moissanite или дијамант користење на 2 вида на LED бои
* Десет минути крајот од последниот тест,моќ индикатор за светло (зелена) да се исклучи автоматски
и испраќа надвор "Dudu" звук за долго време да го предупреди корисникот за да го исклучите тестер
* Џеб-големина,преносни и ракувањето со
* Тест без штета,удобен и точна работа
* Компактен дизајн, низок потрошувачката на батеријата и пренослив
* Напојува со слободни заменливи DC 9 V батерија
* Одобрени од страна на строга квалитетот и стандардите за безбедност на долги и непроблематична живот
* Гарантира висок квалитет и точни тестирање резултати
* Изглед, големина : 160*40*21mm
* Тежина : 110g
Пакет Содржина
* 1 x Дијамант & Moissanite Тестер
* 1 x Слободни DC 9 V батерија
* 1 x Кожа Торбичка Случај
* 1 x Тестирање Платформа

Основни карактеристики

Тип На Објект:
Накит Алатки & Опрема
производител:
Накит алатки
Skype :
ghtool

Најдобри понуди