• Обновено
Супер Danganronpa 2 Dangan ronpa Monomi розова зајакот cosplay костим Сопствени Направени

Супер Danganronpa 2 Dangan ronpa Monomi розова зајакот cosplay костим Сопствени Направени

Rating 
DEN 3387.00
DEN 4032.00
-16 %

Залиха
Во магацинот.


Супер Danganronpa2 Monomi розова зајакот cosplay костим било која големина
Целосен сет : Грб +кошула +здолниште + bowknot + чорапи
(не вклучува : перики, мечка)
Ткаенини : униформа ткаенина,памук
Имаме една фабрика во кина за да се направи професионален Cosplay облека. Постојат професионални се прилагоди, deviser и рака-на работа. Ние се обидуваме се потрудиме да ви обезбедиме пожелно костим. Ако не можете да најдете костимот сакате во мојата продавница, можеби може да ни обезбеди јасни фотографии од карактерот што сакате, ние ќе се обидеме потрудиме да ги направи за вас! Сите костими ние продаваме се нови, направени со стандардна големина или сопствени направени на вашиот сопствен мерења. Ако имате било какви прашања, ве молиме контактирајте со нас на :
Ако не можете да најдете вашата големина во големината на табелата и сакате да обичај прави тоа со свој мерења, ве молиме испратете ни го вашиот следниве мерења. ќе се направи се вклопуваат во костим за вас. 1.Ќе се Машки Или Женски ? 2.Висина 3.Тежина - Вашата Тежина Во Кг. 4.Градите - се Земе мерење на обемот во потполност точка на градите. 5.Половината - Мерење на обем на најмалиот дел од половината над hipbone. 6.Хип - Стави на лента околу во потполност дел на вашиот дното кога ќе застанете со нозете заедно. 7.Рамо До рамо - Од Рамо КРАЈ до рамо КРАЈОТ на задниот дел. 8.Арм Должина - Мерка од рамото точка на зглобовите. Исто така, даде мерење со вашиот лактите свиткани, треба да биде околу една педа подолго.

Основни карактеристики

Големина:
XS, S, M, L, XL, XXL, XXXL, XXS, One Size
Посебни Употреба:
Носии
Извор Тип:
Аниме
Пол:
Жените
Бренд Име:
NSOKING
Број На Модел На:
d009
Тип На Објект:
Се поставува
Материјал:
единствен ткаенина, памук
Компоненти:
Грб +кошула +здолниште + bowknot + чорапи
Знаци:
Monomi

Најдобри понуди