• Обновено
Кал Клапи Поздравниот Чувари Фендер Mudguard Одговара За Бенц W251 R-Класа R280 R300 R350 4PCS

Кал Клапи Поздравниот Чувари Фендер Mudguard Одговара За Бенц W251 R-Класа R280 R300 R350 4PCS

Rating 
DEN 2793.00
DEN 2940.00
-5 %

Залиха
Во магацинот.


Ве молиме проверете форма ќе одговара за вашите автомобили, ви благодариме за разбирањето!
ОДГОВАРА ЗА Бенц W251 R-Класа R280 R300 R350
Answer : ___________________________ Note :
Не се компатибилни со аеродинамика комплет, од страна на здолништа, телото комплет итн,ве Молиме бидете сигурни дека тоа ќе одговара за вашиот автомобил пред да го купите,секаква помош што може да направи за вас, ве молиме не двоумете се да контактирате со нас.
Спецификација :
Чувајте вашиот автомобил далеку од калта, одржување на вашиот автомобил чистење
Водоотпорна, долг животен век
Лесно да се инсталира со инсталација настава
Боја : Црна
Материјал : Висок Квалитет TPE+PP
Пакет се Вклучени : 4x Кал Клапи Поздравниот Стражари
Инструкции за инсталација :
1. Ве молиме погледнете на задната страна од кал клапи. Постојат зборови кои покажуваат насоки : лево напред, десно напред, левата задна, право на задниот дел.
2. Во инсталацијата, оригинални завртки на соодветните делови во автомобил треба да се отстранат прво.
3. Бидете сигурни дека кал клапи се добро поставени за да се заштитат соодветните делови на возилото.
4. И тогаш завртка посебни само-прислушување завртки во дупки.
5. Како и за многу неколку модели на автомобили, ако оригиналниот автомобил не треба завртка дупки, ве молиме директно ротирање на нашето само-прислушување завртки во вашиот автомобил.

Основни карактеристики

Тип На Објект:
Mudguards
Бренд Име:
МАО ДАН ШЕН
Име На Модел:
М-95
Мерцедес-Бенц Модел:
R350
Модел Година:
2010-2015
За Возило Брендови/Модел:
Мерцедес-Бенц
Материјал Тип:
TPE+PP
R350-Година:
2010,2011,2012,2013
Специјални Функции:
заштита на вашиот автомобил
Надворешни Тестирање И Сертификација:
ISO9001
Објектот Тежина:
1.9kg

Најдобри понуди