• Обновено
Ѕид Монтирање на Комплет Надворешна Безжичен USB Адаптер за 1.5 км Долга Низа Wlan USB адаптер Висока моќност отворено Wifi Ракета 9dBi Антена

Ѕид Монтирање на Комплет Надворешна Безжичен USB Адаптер за 1.5 км Долга Низа Wlan USB адаптер Висока моќност отворено Wifi Ракета 9dBi Антена

Rating 
DEN 972.00
DEN 1199.52
-19 %

Залиха
Во магацинот.


Ѕид Монтирање на Комплет Надворешна Безжичен USB Адаптер за 1.5 км Долга Низа Wlan USB адаптер Висока моќност Wifi Ракета со 9d Bi Антена (СР-570)
За производот :
Макс Далечина Отворено е моќен 80211b/g/n WLAN USB адаптер w/9d Bi omni-насочен антена. За разлика од другите на 2d Bi omni-насока антена, предноста на 9d Bi omni-насочен антена и 1000m W висока излезна заедно може да му помогне на корисникот да стигнат до повеќе безжична мрежа која не може никогаш да биде постигнат пред со други безжичен адаптер. Макс Далечина Отворено е водоотпорен, корисникот може да место за внатрешна или надворешна употреба. Ракета обезбедува моќни и стабилни перформанси на КОМПЈУТЕР & NB поврзани во неограничен број на безжичната мрежа во светот. Надградба на вашиот вмрежување денес и да уживате побрз интернет брзина искуство
* 1500 Метри Долга Дистанца
* 1 W Ултра висока излезна моќност
* Водоотпорен дизајн, внатрешна и надворешна употреба.
* 300% Перформанси (спореди стандард 2dbi антена)
* 300% Растојание (спореди стандард 2dbi антена)
* Smart MIMO Антена за голем дострел конективност
* WMM (Wi-Fi Мултимедија) функција на поддршка
* 9d Bi фиксна omni-насочен висока добивка антена
* НСД и PSP X-линк поддршка
* Софтвер АП режим поддршка
* 256-bit WEP безбедност
* WPA, WPA-PSK, WPA2, WPA2-PSK
* Поддржува Beini
Чипсет
Ralink RT3070
Стандард
IEEE 802.11 b/g/n
Интерфејс
USB 2.0 и 1.1 во согласност
Антена Тип
Фиксна 9d Bi dipole антена
Предавателот Моќ
28 ± 1.5 d Bm (1000 m W)
Потрошувачка на енергија
Пренос
Примате
Работен Опсег
До 1500 метри (во Зависност од околината)
Фреквенција
IEEE 802.11 b : 2.4~2.497 GHz.
IEEE 802.11 g : 2.4~2.4835 GHz
Модулација Метод
IEEE 802.11 b : DBPSK / DQPSK / CCK.
IEEE 802.11 g : BPSK / QPSK/ 16 QAM / 64 QAM
Трансфер На Податоци Го Оценувате
802.11 b : 1, 2, 5.5, 11 Mbps.
802.11 g : 6, 9, 12, 18, 24, 36, 48, 54 Mbps.
802.11 n : до 150 Mbps
Безбедност
WEP (64/128/256bit). WPA, WPA-PSK, WPA2, WPA2-PSK, TKIP/AES
Оперативен Канал
Канал 1~11 (САД и Канада). Канал 1~13 (Европа и другите региони)
Температурата На Работа
0~55 целзиусови степени
Температура На Чување
-20~70 целзиусови степени
Влажност
5~90%
Тежина
146g
Pakage содржина :
1* Безжичен LAN преку USB Адаптер
1* Висока Добивка 9d Bi Dipole Антена
1* Ѕид Монтирање На Комплет
1* Возачот/Прирачник за CD
1* Завртки колекции

Основни карактеристики

боја:
Црна
Lan Пренос Го Оценувате:
Ethernet
Безжичен Протокол:
802.11 a/g
Применливи Тип На Мрежа:
Ethernet
Пакет:
Yes
Преносот Го Оценувате:
150Mbps
сертификација:
ce
Вид:
Надворешни
Број На Модел На:
SR570
Бренд Име:
KuWFi
Тип:
Безжичната
Адаптер Приклучок:
-
Должина:
-
Интерфејс Тип:
-
Wi-Fi Поддржани Фреквенција:
-
Чипсет:
ralink 3070
Безжична брзина:
150Mbps
Фреквентен Опсег:
2.4 Ghz
USB кабел:
5M
Антена:
фиксна 9dBi dipole антена
растојание:
1.5 км
Eenvironment:
надворешна/водоотпорен

Најдобри понуди