• Обновено
Висока Моќност Beini Бесплатен Интернет Долга Низа 150Mbps USB WIFI Адаптер за Wifi Декодер Ralink 3070L 2000mW 12dBi Антена Blueway N9800

Висока Моќност Beini Бесплатен Интернет Долга Низа 150Mbps USB WIFI Адаптер за Wifi Декодер Ralink 3070L 2000mW 12dBi Антена Blueway N9800

Rating 
DEN 783.00
DEN 1535.52
-49 %

Залиха
Во магацинот.

Beini Бесплатен Интернет Долга Низа 150 Mbps USB WIFI Адаптер Декодер Ralink 3070 L 2000m W 12d Bi Антена Blueway N9800
Оваа wifi адаптер не вклучува пакет .ве молиме да обрнете внимание за тоа . Често може да се најдат безжичен интернет сигнал насекаде, но не можат да ги користат поради заштита со лозинка. Со овој уред Blueway N9800 Декодер, може да се декодира WEP лозинка (и 64-битна и 128-битна) и така да уживате во СЛОБОДЕН Wi Fi!!(но не 100% )
Оваа уреди декодира WEP клуч и покажува она што ликовите се. Така по декодира, можете да се поврзете било други безжични уреди за да ја посакуваната мрежа без оваа декодер.
За производот :
Овој USB Wi Fi адаптерот има висока моќност 2000m W и висока осетливост. Тоа обезбедува an12d Bi Радар надворешна антена која може лесно да се унапредат вашето растојание и перформанси на повеќе флексибилни. За да се заштити вашата безжична поврзаност на високо-брзина на безжичен USB адаптер може да шифрирате сите безжични преноси преку 64/128-bit WEP податоци за енкрипција и исто така поддржува WPA, WPA-PSK, WPA2. Оваа ставка може да обезбеди beini возачот дека може да попуштат на wep esaily.
Се поврзува во целосна 150 Mbps Голема Брзина на Пренос Курс за 802.11 Н.
Монтажни антена со RP-SMA конектор - upgradeable да повисоко енергетско
антена за пошироката безжична покриеност.
Висока Излезна Моќност до 2000m W за проширување на покриеност опсег
Plug -and-Play компатибилен со сите компјутери.
Софтвер АП Функција, Поддршка PSP, X-Линк.
Високо ниво на безбедност 64/128/256bit WEP Енкрипција, TKIP, WPA, 802.11.
802.11 b/g Поддршка XP/Vista/Mac/Linux, НСД & PSP X-линк
Wifi Стандарди :
IEEE 802.11 b/g/N
Чипсет :
RALINK3070 L
Интерфејс :
USB 2.0
Фрекфенција :
2.412 GHz - 2.4835 GHz бенд ISM
Податоци Го Оценувате :
IEEE 802.11b11 Mbps (Max)
IEEE 802.11 g 54 Mbps (Max)
IEEE 802. 11n150 Mbps (Max)
Чипсет : Ralink3070 ( 2000m W)
До 150 Mbps висока податоци-стапка и 2000m W висока излезна моќност
Може да биде Топла Swap
Поддржува 64/128/152-bit WEP, во согласност со 128 bit WPA стандард(TKIP/AES)
Поддржува возачи за Win98 SE/Ми//2000/XP/Vista/7, Linux, MAC OS X
11 N 150 Mbps(Max)
Предавателот Моќ :
2000 m W (Макс.)
Поддршка На К. С. :
Windows 2000 / XP / Vista / Windows 7 /8
Mac OS 10.4 / 10.5 / 10.6
*НЕ се компатибилни со Mac OS 10.6.7 или над
Linux 2.6
Возачот Инсталација :
Се бара, Возачот ЦД вклучени
Модулација Метод :
BPSK,QPSK, CCK и OFDM
Режим На Безбедност :
64/128bit WEP
WPA (TKIP со IEEE802.1x)
WPA-PSK и WPA2
Пакет Содржи :
1x Blueway N висока моќност безжичен usb адаптер
1x 0.8 M Usb кабел
1x BEINI Возачот
1 X RT3070 Возачот
1 X Упатство

Основни карактеристики

Wi-Fi Поддржани Фреквенција:
2.4 G
Тип:
Безжичната
сертификација:
-
Преносот Го Оценувате:
150Mbps
Безжичен Протокол:
802.11 a/g
Lan Пренос Го Оценувате:
Ethernet
Примена:
Десктоп
Пакет:
Yes
Број На Модел На:
N9800
Применливи Тип На Мрежа:
Ethernet
Вид:
Надворешни
Бренд Име:
KuWFi
Интерфејс Тип:
USB
Адаптер Приклучок:
-
Должина:
-
Чипсет:
RT3070L
Фреквентен Опсег:
2.4 Ghz
Излезна Моќност:
2000MW
Безжична брзина:
150Mbps
Антена:
12dBi
Beini:
Поддршка
Стандард:
IEEE 802.11 n/g/б
Интерфејс:
usb 2.0
Големина На Единица:
25.8x14.6x7.2cm

Најдобри понуди