• Обновено
Blueway N9100 Beini Безжичен USB Wifi Адаптер 150Mbps Ralink 3070L Зголемување на Компјутер Сигнал Мрежна Картичка Со 2*7dBi Антена

Blueway N9100 Beini Безжичен USB Wifi Адаптер 150Mbps Ralink 3070L Зголемување на Компјутер Сигнал Мрежна Картичка Со 2*7dBi Антена

Rating 
DEN 587.00
DEN 1151.52
-49 %

Залиха
Во магацинот.

Blueway N9100 Beini Безжичен USB Wifi Адаптер 150 Mbps Ralink 3070 L Зголемување на Компјутер Сигнал Мрежна Картичка Со 2*7d Bi Антена
Често може да се најдат безжичен интернет сигнал насекаде, но не можат да ги користат поради заштита со лозинка. Со овој уред Blueway N9000 Декодер, може да се декодира WEP лозинка (и 64-битна и 128-битна) и така да уживате во СЛОБОДЕН Wi Fi!!(но не 100% )
Оваа уреди декодира WEP клуч и покажува она што ликовите се. Така по декодира, можете да се поврзете било други безжични уреди за да ја посакуваната мрежа без оваа декодер.
За производот :
blueway BT-N9100 висока моќност безжичен usb адаптер е во согласност со IEEE 802.11 n, IEEE 802.11 g и IEEE 802.11 b стандарди, 150 Mbps го оценувате пренос Безжичните Ethernet USB Адаптер. Најголема моќ може да биде 3000m W, може да се добијат безжичниот сигнал од повеќе од 1000 метри место.
Тоа е со USB 2.0 интерфејс, едноставна конфигурација и мониторинг на Win 98 SE/Me//2000/XP/Vista/7/8, Linux, MAC OS X; употребата на надворешни SMA Конектор кој се одвојува антена, корисниците може да го замени антената на побарувачката за да се добие подобар сигнал.
* Чипсет : Ralink 3070 L (3000m W)
* До 150 Mbps висока податоци-стапка и 3000m W висока излезна моќност
* Може да биде Топла Swap
* Поддржува 64/128/152-bit WEP, во согласност со 128 bit WPA стандард(TKIP/AES)
* Обезбедува два методи на работа : Инфраструктура и AD-Hoc
* Поддржува Windows 2000/XP/Vista/Win 7/Win 8/Win CE/Linux/MAC OS
Софтверска Спецификација
Стандард
IEEE 802.11 n, IEEE 802.11 g, IEEE 802.11 b
Чипсет
Ralink 3070 L
Безжична Брзина
11n : До 150 Mbps
11g : До 54 Mbps
11b : До 11 Mbps
Фреквентен Опсег
2.4-2.4835 GHz
Безжичен Пренос На Моќ
20d Bm(MAX EIRP)
Тип На Модулација
OFDM/CCK/16-QAM/64-QAM
Примачот Чувствителност
130 M : -68d [email protected]% ПО
(без Стандарди антена)
108 M : -68d [email protected]% ПО
54 M : -68d [email protected]% ПО
11 M : -85d [email protected]% ПО
6 M : -88d [email protected]% ПО
1 M : -90d [email protected]% ПО
Работа На Владата
Ад-Хок, Инфраструктура
Безжичната Безбедност
64/128 битови WEP
WPA/WPA2 WPA-PSK/WPA2-PSK (TKIP/AES)
Поддршка Оперативен Систем
Windows 2000 /XP /Vista / Win 7/Win 8 /Win Вградени CE /MAC /Linux
Спецификација На Хардвер
Интерфејс
USB2.0 Hi-Speed приклучок
Температурата На Работа
0 o C~40 o C
Температура На Чување
-40 o C~70 o C
Релативната Влажност
10% ~ 90%, без кондензација
Чување Влажност
5%~90% не-кондензирање
Димензии
19x 13x 3.5 см( L*W*H)
Пакет Содржи :
1* Blueway Висока моќност USB адаптер-N
1* 80см продолжување кабел
2* 7dbi dipole антена
1* CD возачот
1* упатство

Основни карактеристики

боја:
Црна
Wi-Fi Поддржани Фреквенција:
2.4 G
Тип:
Безжичната
сертификација:
-
Преносот Го Оценувате:
150Mbps
Безжичен Протокол:
802.11 a/g
Lan Пренос Го Оценувате:
Ethernet
Примена:
Десктоп
Пакет:
Yes
Адаптер Приклучок:
USB
Применливи Тип На Мрежа:
Ethernet
Број На Модел На:
N9100
Вид:
Надворешни
Бренд Име:
KuWFi
Интерфејс Тип:
-
Должина:
-
Чипсет:
RT3070L
Фреквентен Опсег:
2.4 Ghz
Излезна Моќност:
3000MW
Безжична брзина:
150Mbps
Антена:
7Dbi
Тип:
Безжичната
Стандард:
IEEE 802.11 n/g/б
Интерфејс:
usb 2.0
Големина На Единица:
19x13.5x4cm
боја:
Црна

Најдобри понуди