• Обновено
Atheros AR9380 AR5BHB112 Половина Големина Minipci-експрес Мини Картичка 450Mbps СПС:630435-001

Atheros AR9380 AR5BHB112 Половина Големина Minipci-експрес Мини Картичка 450Mbps СПС:630435-001

Rating 
DEN 1555.00
DEN 1727.52
-10 %

Залиха
Во магацинот.


Ние зборуваме англиски јазик & германски - Ако имате било какви прашања, контактирајте ме преку е-Маил - за јачина на цените на располагање-
Нова Фабрика
JJPLUS JWX6051 ПОЛОВИНА ГОЛЕМИНА МИНИ PCI Express Картичка
802.11 a/b/g/ N 450 Mbps DUALBAND Безжична Lan со Atheros Qualcomm AR9390-AL1 A Чипсет
2.4 Ghz и 5 Ghz се поддржани
со Atheros Qualcomm XSPAN 3x3 MIMO Технологија ( 3x Активни Антени)
Споредба на табелата на AR93xx Чипсет семејство
(други Чипсети на располагање премногу, ве молиме распрашува) :
Ве молиме проверете го мојот Ebayshop исто така и за AR9390 и AR9382 Чипсет Картички - јас, исто така, AR9390-AL1 B картички на акции. ние ги имаме сите : )
Карактеристики :
Висока чувствителност до -102 dbm
Висок TX power
Супер datatransfers до 450mbps на 802.11 n брзина
силна security encryption режими WPA/WPA2
картичка дизајн врз основа на Atheros Qualcomm HB112 референца дизајн
Windows XP/Vista/Win 7/Win 8 32/64 Малку & gnu / Linux (ATH9 K Возачот), Mac OS 10.8.x Поддршка
Windows Алатка Клиент Софтверот е Multilanguage (англиски, германски, шпански итн.)
Листа на проверка пред да го купите :
е Половина од Големината или Полна Големина minipci-express слот во внатрешноста на мојот компјутер присутни ? ако мојот компјутер доби Fullsize minipci-express слот , можам да ги користам оваа картичка исто така, јас само треба адаптер од половина да fullsize, за мерења скролувајте надолу ве молиме а halfsize minipci-express слот ќе работи со оваа картичка ! дали мојот компјутер има 3 антени ? е мојот компјутер се извршува било која од овие оперативни системи : Windows XP/Vista/Win 7/Win 8 32/64 Малку или Linux со ATH9 K возачот ? ако одговорот на овие прашања е ДА, картичка ќе работи со вашиот компјутер, ако не можете да одговорите на овие прашања се од себе , ве молиме контактирајте ме и јас ќе ви помогне и да им објасни што она што е потребно за да ја користите оваа неверојатна парче хардвер ве молиме имајте во предвид дека прирачник за линукс возачот инсталација на овој minicard не е толку едноставно , не можам да ви даде никаква поддршка во однос на linux возачот инсталација прашање неговата задолжително да се користи вкупно 3 антени со оваа картичка - ако немате антени во прилог на сите три антена-конектор , вашиот може да го уништи засилувач внатре картичка која прави картичката бескорисни !
Ако имате било какви прашања, јавете се на мене (побарајте мартин) на + 49-341-8706460 германски земјени (Mo-Fr 11am-5 попладне Централно Европско Време ) или пратете ми порака преку е-пошта или курир ( движете надолу за податоци за контакт)
Овој Безжичен Lan Модул е компатибилен со било
11 Mbps, 54 Mbps, 150 Mbps, 300 Mbps и 450 Mbps Безжична Lan Рутер/ Accesspoint
со 802.11 N поддршка во 2,4 ghz и 5 Ghz Бенд.
Максимална можна брзина за конекција е 450 Mbps! Основен услов за да се архива 450mbps брзина со овој модул е 802.11 n accesspoint или безжичен рутер со 450 mbps поддршка.

Основни карактеристики

Бренд Име:
WDXUN
Преносот Го Оценувате:
300Mbps
Примена:
Лаптоп
Адаптер Приклучок:
PCI-E
Wi-Fi Поддржани Фреквенција:
2.4 G & 5G
Интерфејс Тип:
Мини PCI-Експрес
Број На Модел На:
AR5BHB112
Вид:
Внатрешна
Применливи Тип На Мрежа:
Брз Етернет
Безжичен Протокол:
802.11 n
Тип:
Безжичната
Производи Статус:
Акции

Најдобри понуди