• Обновено
250W 36V/48V DC 6 MOFSET brushless контролер, BLDC моторни контролер / E-велосипед / E-скутер / електричен велосипед брзина контролер

250W 36V/48V DC 6 MOFSET brushless контролер, BLDC моторни контролер / E-велосипед / E-скутер / електричен велосипед брзина контролер

Rating 
DEN 552.00

Залиха
Во магацинот.


Посебно за литиум батерија brushless контролер
Функција :
1)Номинална напон : DC 36 V/48 V
2)Номинална моќност : 250 W
3)Анти-увеселителен парк карактеристики,
4)Прекуструјна заштита,
5)Автоматска идентификација на 36 V и 48 V
6)Автоматска идентификација Салата сензор
7)Автоматска идентификација на Фаза агол од 60 степени и 120 степени
8)Ниско ниво/E-ABS сопирачки,
9)Високо ниво/E-ABS сопирачки,
10)3 - променлива брзина,
11)Педалата им помогне на,
12)им помогне на Моќ
13)Применлив модел : електричен велосипед,електричен скутер,
14)Големина : 9 x 5 x 3 cm

Основни карактеристики

Тип На Мотор:
dc мотор
Број На Модел На:
250W 36v/48v

Најдобри понуди