• Обновено
10kg 10000g 1g Прецизност Дигитални Електронски LCD дисплеј Кујна Губење на Тежина Скала рамнотежа со светлото 20% попуст

10kg 10000g 1g Прецизност Дигитални Електронски LCD дисплеј Кујна Губење на Тежина Скала рамнотежа со светлото 20% попуст

Rating 
DEN 525.00
DEN 648.00
-19 %

Залиха
Во магацинот.


10kg 10000g 1g Прецизност Дигитални Електронски LCD дисплеј Кујна Губење на Тежина Скала рамнотежа со осветлување
Опис на производот
1.Мулти-функција : Дали сте за мерење злато, прав,лекови или нешто за готвење,оваа скала има право мерки за вас
2.Висок тежат капацитет и точност : 10kg/1g,Скала е во можност да тежат во разни мерења,што го прави совршен за сите ваши мерење на потребите
3.Прецизност авто tare опција да се пресмета состојки без мерење на тежината на сад,заштеда на време
4.Компактен дизајн : лесно складирање и преносливост.
Спецификации
100000 грам / 22 килограми капацитет 1 грам унца точноста слаба батерија & Преоптоварување индикатор за Калибрација на располагање , тежини не се вклучени Мерење начини : g / мл / lb Пребројување на функцијата Tare функција Автоматски исклучи ако не се користи во 60 секунди. Напојува со СТРУЈА 6 V - 12 V полнач или 2 АА Батерии (НЕ се ВКЛУЧЕНИ) платформа големина : 155 x155mm
Операција
1.место скала на horizobtal рамна површина, притиснете за ON/OFF прекинувач
2.Почекајте додека "0.0" е прикажан
3.Стави објектот(s) на мерење платформа
Пакување на содржина
100% Сосема Нов 1 x 10kg Кујна Тежина Скала 1 x англиски Упатството без противтежа, pls се обрне внимание

Основни карактеристики

Тип:
Клупата Скала
Точноста:
1
Број На Модел На:
1
Напојување:
AA
Бренд Име:
JUANJUAN
Големина:
23cm*16cm*5cm
Дисплеј Тип:
Дигитални
Капацитет:
10KG
Номинална Оптоварување:
10KG

Најдобри понуди