• Обновено
JA203M Електронски рамнотежа цена со Густина електронски рамнотежа

JA203M Електронски рамнотежа цена со Густина електронски рамнотежа

Rating 
DEN 24149.00
DEN 26832.00
-10 %

Залиха
Во магацинот.


JA203 M Електронски рамнотежа цена со Густина електронски рамнотежа
Модел JA203 M Максимален капацитет 210g Класа на точност Ниво II Минимум читања 0.001 g 0.01 0.01 g g 0.01 g Повторливост ±2d Линеарност грешка од ± 3d Стабилизација на времето Помалку од 3 секунди Работна температура 17.5 ~22.5 C Пан големина 60 X152mm/70x110mm Целокупната димензии 330*200*265 (должина x ширина x висина) mm Напојување Адаптер за Калибрација Надвор Комуникации RS232 интерфејс (изборен)
Позитивните

Основни карактеристики

Тип:
Клупата Скала
Точноста:
види опис
Дисплеј Тип:
Дигитални
Напојување:
види опис
Број На Модел На:
JA203M
Големина:
See description
Бренд Име:
Xing Јун
Капацитет:
види опис
Номинална Оптоварување:
210g
Резолуција(g):
0.001
Тип:
Електронски рамнотежа цена
Акции:
Yes
Гаранција:
1 година

Најдобри понуди