• Обновено
8*35*100L КАРБИД 2 FLUTE ENDMILLS, НАДОЛУ CUT - DOWNDRAFT - МЕКА ПЛАСТИКА/До&Долу(Лево и Право Спирала Бита)

8*35*100L КАРБИД 2 FLUTE ENDMILLS, НАДОЛУ CUT - DOWNDRAFT - МЕКА ПЛАСТИКА/До&Долу(Лево и Право Спирала Бита)

Rating 
DEN 9475.00
DEN 10080.00
-6 %

Залиха
Во магацинот.


Имаме целосен опсег Нагоре и надолу две спирала битови модел големина за вашата изборот на, ве молиме слободно контактирајте со нас ако некој од таму се заинтересирани за вас. Ако имате посебни големина requried ,ве молиме контактирајте со нас . Исто така, можете да проверите другите модел големина како што е подолу : | | |
8*35*100 L КАРБИД 2 FLUTE ENDMILLS, НАДОЛУ CUT - DOWNDRAFT - МЕКА ПЛАСТИКА/До&Долу(Лево и Право Спирала Бита)
Примена : меки дрво, тешко дрво, ламинирано дрво (како што се иверица), particleboard и fiberboard (како што се МДФ, HDF) се соочува со хартија, пластика или дрво, вештачки камен, пластика, акрилик, ПВЦ органски материјал.
Карактеристики :
1,Овие endmills се идеални за мелење мека пластика за да се спречи брус на врвот на намалување.
2,Jeefootools производи се произведени со најдобрите карбид оценки на располагање.
3, За кроење на дрво и синтетички дрво и синтетички дрво материјали, ефектот на остатоци 'отстранување главата или недостатоци е исклучително одлични
4, Без лепење, без чад, мирис и молчи за време на обработката.
5,Кориснички дизајн е accepte
6,големина : 8*35*100 L

Основни карактеристики

Дијаметар:
8
Тип:
Крајот Мелница
Материјал:
Карбид
Вкупна Должина:
80
Број На Модел На:
GS
Бренд Име:
Jeefoo
Обложување:
Други
Брзина:
Висок
квалитет:
Одлични
Стабилен:
долго време се користи

Најдобри понуди